عملکرد قضات شعب دادیاری ارزیابی می شود

سه‌شنبه 14 شهریور 1396 - 11:55
کد مطلب: 833829
دادستان

دادستان نظامی استان تهران از راه‌اندازی دو شعبه جدید دادیاری با هدف کاهش اطاله دادرسی و متعادل ساختن موجودی شعب خبر داد و گفت: موجودی بالای پرونده‌ها باعث اطاله دادرسی شده که با راه‌اندازی دو شعبه دادیاری ششم و هفتم، حدوداً 20 درصد موجود هر شعبه دادیاری کاهش یافت.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از میزان،دادستان نظامی استان تهران از راه‌اندازی دو شعبه جدید دادیاری با هدف کاهش اطاله دادرسی خبر داد و گفت: کاهش زمان اوقات تعیین رسیدگی از مهمترین دستاوردهای اجرای طرح پایش شعب دادیاری است.

غلامعباس ترکی دادستان نظامی استان تهران با اشاره به اجرای طرح پایش شعب دادیاری در دادسرای نظامی تهران گفت: کاهش زمان اوقات تعیینی رسیدگی از مهمترین دستاوردهای اجرای طرح پایش شعب دادیاری است.


وی تصریح کرد: با توجه به کثرت موجودی هر شعبه، اوقات تعیین‌شده بعضاً حتی به یک سال هم می‌رسید و حتی برخی پرونده‌ها فاقد وقت مقرر بودند که ضمن تعیین وقت برای تمامی پرونده‌ها، اوقات تعیینی نیز به کمتر از شش ماه کاهش یافت.

دادستان نظامی استان تهران ادامه داد: هرچند موجودی شعب دادیاری به حد استاندارد نرسیده لیکن دقت رسیدگی حتماً افزایش چشمگیری خواهد یافت که جلب رضایت ارباب‌رجوع و نیروهای مسلح را به دنبال خواهد داشت.
وی ارزیابی عملکرد قضات شعب دادیاری با طراحی کاربرگ‌های حاوی شاخص‌های کمی و کیفی را از دیگر دستاوردهای این طرح برشمرد.

705

166 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار