دستگیری محمدجواد ظریف قلابی درشیراز

به گفته رئیس پلیس نظارت براماکن عمومی استان فارس یک کلاهبردار حرفه ای که خود را محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه معرفی و به بهانه صدور ویزای اروپا کلاهبرداری می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایسکانیوز سرهنگ جوکار گفت:پس از گزارشات مردمی در خصوص فعالیت دفتر ارائه ویزا و مهاجرت در شیراز و کلاهبرداری مدیر این دفتر از شهروندان، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. در بررسی های اولیه مشخص شد مدیر این دفتر که از مجرمان حرفه ای است، با دریافت ده‌ها میلیون تومان پول از اشخاص متقاضی سفر به اروپا و آمریکا با تقلید صدا خود را نماینده وزارت امور خارجه یا به صورت تلفنی خود را محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز معرفی و به بهانه اخذ ویزا یا اقامت از مردم کلاهبرداری می کند.

به گفته رئیس اداره نظارت بر اماکن پلیس استان فارس پس از تحقیقات گسترده متهم دستگیر و تحویل مقامات قضایی‌ شد.

وی افزود: متهم با انگیزه کلاهبرداری از طریق اقدامات متقلبانه و جعل عناوین دولتی و امنیتی تحت عناوین مشابه سابقه کیفری داشته است و در مواردی نیز ازعناوین مامورانتظامی، مامور دادستانی، حراست قوه قضاییه،مامور اماکن،مامور‌وزارت اطلاعات و.. سواستفاده کرده است.

سرهنگ جوکار از کسانی که قصد مسافرت به خارج ازکشور را دارند خواست که برای این منظور فقط به مراکز مجاز و نمایندگی‌های مربوطه مراجعه تا در دام افراد جاعل و کلاهبردار گرفتار نشوند.

گفتنی است از جاعلان چندین مهر جعلی وزارت امور خارجه و گواهینامه‌های جعلی دفاتر این وزارت خانه و لوح‌های تقدیر و مبالغ دریافتی کشف وضبط و تحویل مقام قضایی‌ شد.

میزان

700

کد خبر: 835193