بیشترین تصادفات جاده‌ای در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها

رئیس پلیس راه با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد از حوادث در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها است، تاکید کرد: افرادی که قصد سفرهای طولانی دارند باید این محدوده‌های مکانی را مدنظر قرار دهند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از مهر، سردار محمدحسین حمیدی با اشاره به وضعیت جاده ها گفت: در اواخر تابستان، حوزه درون شهری، شرایط ترافیکی متفاوتی دارند. پیش‌بینی می‌کنیم حجم تردد هم در محدوده شهرها بیشتر شود و هم به دلیل اینکه مسافران در حال برگشت هستند، ترافیک در محدوده شهرها بیشتر می‌شود و به همین جهت مسافران باید توجه بیشتری داشته باشند.

وی درباره وضعیت جاده‌های کشور اظهار داشت: تردد جاده‌های کشور بسیار زیاد است و این موضوع در مسیرهای منتهی به شهرهای بزرگ به خصوص از شهرهای شمالی به سمت جنوبی بسیار بیشتر است، به همین جهت محدودیت‌هایی برای این مسیرها از جمله چالوس و هراز در نظر می‌گیریم تا به این شکل حداکثر تمهیدات برای مسیر بازگشت مسافران لحاظ شود.

رئیس پلیس راه در خاتمه صحبت‌های خود در یک برنامه رایویی از ورود فناوری به حوزه کنترل ترافیک گفت و تصریح کرد: حوزه نظارت‌های جاده‌ای در حال متحول شدن است و سیستم‌هایی که پلیس برای اعمال مدیریت نیاز است، در اختیار دارد به عنوان مثال دوربین‌های زیادی وارد کرده‌ایم در حالی که درگذشته بیشتر از ۴۰۰ دوربین در اختیار نداشتیم اما در یک پروژه بیش از ۱۸۰۰ دوربین در حال نصب است و در آینده نه چندان دور نیز فاصله‌های طولی را توسط دوربین‌ها رصد خواهیم کرد تا از این نظر هم کنترل صورت گیرد.
706

کد خبر: 839707