توضیحات وزارت کشور درباره روند انتصاب استانداران و قائم مقام وزیر کشور

پنج‌شنبه 13 مهر 1396 - 20:03
کد مطلب: 843283
وزارت کشور

وزارت کشور درباره روند انتصاب استانداران و قائم مقام وزیر کشور توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایسکانیوز ، متن توضیحات وزارت کشور به شرح زیر است:

«و لاتقف ما لیس لک به علم

جناب آقای دکتر عبدالله رمضان‌زاده، از فعالان سیاسی در اظهار نظری غیر مسئولانه، با استناد به جابجائی قائم مقام وزیر کشور و استاندار تهران، انتصابات در وزارت کشور را مضحکه تمام عیار برشمرده اند. این داوری غیر منصفانه و غیر خداپسندانه و به‌علاوه غیر اخلاقی ناشی از جهل به ابعاد و جهات متعدد موضوع و برخی از دیگر علل کم و بیش قابل درک است، و اصولاً نیازی به پاسخگوئی ندارد، لکن به احترام افکار عمومی و اهمیتی که مسائل وزارت کشور در این عرصه دارد و به احترام سوابق خدمت آقای رمضان‌زاده در وزارت کشور و استانداری کردستان، نکات روشنگرانه ذیل در مورد آن به استحضار ملت شریف ایران می رسد؛

۱- همچنان که بارها گفته شده، سوابق مؤثر و مفید مدیریتی، تعهد و تدین و در عین حال وفاداری کامل به برنامه‌ها و سیاست‌های رئیس محترم جمهور و دولت خدمتگزار و نهایتاً برخورداری از مشی اعتدالی و قدرت تعامل با ظرفیت‌های موجود در مناطق، چارچوب اصلی انتخاب‌ها و انتصاب‌ها در وزارت کشور است.

۲- در مورد انتصاب استاندارن، پیشنهاد گزینه‌های مناسب بر عهده وزارت کشور است، اما انتخاب نهائی با رأی هیأت وزیران انجام می‌شود و تعابیر توهین‌آمیز مورد استفاده از سوی این فعال سیاسی، در حقیقت هیأت وزیران را نشانه گرفته و مطلقاً مردود است.

۳- انتخاب جناب آقای مهندس مقیمی از مدیران متخصص و متدین کشور با سوابق مؤثر مدیریتی از جمله خدمت به عنوان استاندار در ۳ استان مهم کشور و تصدی مسؤولیت دو حوزه مهم عمرانی و سیاسی وزارت کشور، به عنوان استاندار تهران با حجم متراکمی از مسائل راهبردی، از افتخارات وزارت کشور در این دوره است. چه اشکال و ایرادی به این انتخاب می‌توان وارد کرد؟ چرا این انتخاب مضحکه تمام عیار است؟!

۴- بعلاوه چه اشکالی به انتخاب جناب آقای مهندس هاشمی، به عنوان قائم مقام وزیر کشور، پس از ۵ دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، ۲ دوره ریاست یکی از مهم‌ترین کمیسیون های مجلس، ۸ سال خدمت به عنوان معاون وزیر و در نهایت، ۴ سال استانداری تهران، وارد است؟ قطعاً حضور ایشان با این حجم از سوابق مؤثر در وزارت کشور که رویکرد اصلی خود را توسعه متوازن مناطق مختلف کشور قراداده، از بهترین انتخاب ها در شرایط موجود بوده است.»

156 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار