فراخوان مسابقه نقاشی با موضوع «پرتره شخصی»

مسابقه بین المللی نقاشی با موضوع «پرتره شخصی» ویژه هنرمندان بالای ۱۶ سال که دفتر اصلی آن در لندن است، در ایران نیز فراخوان داد.

به گزارش ایسکانیوز، مسابقه بین‌المللی نقاشی وینزور و نیوتن با موضوع «پرتره شخصی» یا «چهره نگاری شخصی»، ویژه هنرمندان بالای ۱۶ سال در ایران نیز برگزار می شود.

سیف الله پویاراد مدیر دوسالانه نقاشی «دامون فر» گفت: مسابقه وینزور و نیوتن با موضوع «پرتره شخصی» در دو مرحله برگزار می شود. دور اول در گستره داخلی است و هنرمندان تا ۱۵ آبان ماه فرصت دارند آثارشان را ارسال کنند. شورای داوری سه نفره که اسامی شان به زودی اعلام می شوند نفر برتر ایران را انتخاب می کنند و سپس این هنرمند به دفتر مسابقه در لندن معرفی می شود و در گستره بین المللی با نمایندگان سایر کشورها رقابت می کند.

وی ادامه داد: هنرمند برتر در ایران مبلغ ۵۰۰ دلار و موسسه هنری که هنرمند برتر را معرفی کرده باشد مبلغ ۱۰۰۰ دلار برنده محصولات وینزور و نیوتن (رنگ روغن وینتون، آکریلیک گالریا و آبرنگ کاتمن) می شوند اما هنرمند برگزیده نهایی که در سطح بین المللی انتخاب می شود برنده سفر سه روزه به انگلستان (با یک همراه) و دیدار از مجموعه وینزور و نیوتن و گالری های معتبر هنری شهر لندن خواهد شد.

پویا راد بیان کرد: هر شرکت کننده باید تنها یک اثر در سایزهای A۴ یا A۳ را برای بخش مسابقه ارسال کند و مدیوم های اصلی استفاده شده در اثر هنری باید از گالریا، وینتون و کاتمن باشد البته برای اجرای برخی از افکت ها می توان از محصولات دیگری نیز استفاده کرد.

این مدیر هنری خاطرنشان کرد: بر اساس قوانین این مسابقه هر هنرمند باید به همراه اثر، متنی را نیز به دبیرخانه ارسال کند.

این متن نوشتاری از اهمیتی برابر با خود اثر هنری برخوردار است که در داوری نهایی، داوران نیمی به متن و نیمی به اثر امتیاز خواهند داد. این متن شامل رزومه و نیز بیانیه تایپ شده (۱۰۰ تا ۲۰۰ کلمه) هنرمند است که به روشنی بیانگر فرم شکل گیری و معنای اثر است و در عین حال بیان کننده خواسته ها، نیازها و آرزوهای هنرمند در زمینه رشته و کارش است.

503

کد خبر: 847884