ادارات شاهد و ایثارگر واحد های دانشگاهی در جهت نخبه پروری برنامه ریزی کنند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: باید درخدمات رسانی و ارتقای کیفیت آموزشی و فرهنگی فرزندان شاهد و ایثارگر که امانتی در دستان ما هستند، همیشه پیشقدم باشیم.

به گزارش ایسکانیوز، روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، نشست صمیمی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در این واحد دانشگاهی برگزار شد.
دکتر علیرضا امیرتیموری دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تشکر از حضور مدیر کل بنیاد شهید استان و هیات همراه دردانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و تسلیت شهادت امام سجاد (ع)، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان افتخار آن را دارد تا خدمتگذار و مسئول آموزش و ارتقای سطح تحصیلی 3285 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در واحد های دانشگاهی استان گیلان باشد.
وی ادامه داد: از این تعداد ، 1074 نفراز این عزیزان در رشته های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در مقاطع کاردانی، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری شاغل به تحصیل می باشند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تاکید بر افزایش خدمات دهی به فرزندان شاهد و ایثارگر، افزود: باید درخدمات رسانی و ارتقای کیفیت آموزشی و فرهنگی فرزندان شاهد و ایثارگر که امانتی در دستان ما هستند، همیشه پیشقدم باشیم و در راستای رفع مشکلات آنان اقدام کرد.
دکتر امیرتیموری تصریح کرد: ارتقای کیفیت علمی و نخبه پروری در راس برنامه های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی بوده و ادارات شاهد و ایثارگر واحد های دانشگاهی در استان گیلان جهت این مهم برنامه ریزی کنند.
وی ادامه داد: برگزاری جلسات مداوم و مستمر با بنیاد شهید استان گیلان باعث خواهد شد تا آسیب ها شناسایی شده و مسئولین شاهد واحدهای دانشگاهی با برنامه ریزی مناسب در جهت رفع این آسیب ها کوشا باشد.


مدیر کل بنیاد شهیدو امورایثارگران استان گیلان نیز در این نشست با تشکر از میزبانی واحد رشت، دانشگاه آزاد را به عنوان یکی از دستآوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی خواند و اظهار کرد: ما باید بتوانیم به نمایندگی از جامعه ایثارگر برای فرزندان شاهد و ایثارگر برنامه های منسجمی داشته باشیم تا بتوانیم در جهت خدمات دهی بیشتر و جلب رضایت آنان اقدام کنیم.
عبدالله پاکاری خواستار مشارکت فرزندان شاهد و ایثارگر در برنامه های فرهنگی و پژوهشی دانشگاه شد و بیان داشت: با بررسی ساز و کارهای برنامه ششم توسعه پیش بینی شده و مباحث فرهنگی ایثارگران و فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان گرانقدرمان پیشنهاد می گردد تا مشارکت فرزندان در مسائل مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باعث شود تا آنان نیز در مسائل مربوط به خود مشارکت کنند و انتظارات و پیشنهادات آنان موجب رفع مشکلات آنان گردد.
مدیر کل بنیاد شهیدو امورایثارگران استان گیلان تصریح کرد: افزایش تعداد ممتازین استان، طرح استاد مشاور و معتمدین معین دانشگاه در شبکه دانشجویی یا شبکه علمی پژوهشی با هدف گسترش فعالیت علمی می تواند موجب ارتقای سطح علمی این عزیزان گردد.
همچنین در این جلسه دکتر سید علی مجیدی مدیر اداره شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گزارش مبسوطی از روند فعالیت های دانشجویان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت را ارائه داد و در پایان هر یک از حاضرین نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

کد خبر: 848104