ساخت ۱۳۰ واحد مسکونی برای نیازمندان منطقه محروم هلیلان و چرداول

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از ساخت ۱۳۰ واحد مسکونی برای نیازمندان منطقه محروم هلیلان و چرداول خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز، ضیای رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کمیته امداد استان ایلام در سال گذشته و امسال بیش از ۱۳۰ واحد مسکونی برای نیازمندان و محرومان شهرستان چرد اول ساخته است.

وی افزود: با توجه به اینکه منطقه هلیلان در شهرستان چرد اول از محروم‌ترین نقاط استان ایلام است بیش از ۸۰ درصد این واحدهای مسکونی در منطقه محروم و دورافتاده هلیلان ساخته‌شده‌اند.

رضایی همچنین گفت: از این تعداد واحد مسکونی با همکاری کمیته امداد و سپاه پاسداران ۹۱ واحد در روستاهای دوردست و بسیار محروم هلیلان ساخته‌شده و کمیته امداد برای هر واحد مسکونی ۲۵ میلیون تومان هزینه کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام به دیگر خدمات حوزه مسکن و ساختمان کمیته امداد در شهرستان چرد اول اشاره کرد و گفت: ۱۵۰ سرویس بهداشتی نیز در این مدت در شهرستان چرد اول ساخته‌شده و تحویل نیازمندان روستایی شده که برای هر یک از این سرویس‌ها یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه شده است.

رضایی افزود: منطقه هلیلان در شهرستان چرد اول از محروم‌ترین مناطق استان ایلام بوده که روستاهای این مناطق مشکلات بسیاری خصوصاً درزمینهٔ مسکن، راه دسترسی، تحصیل و اشتغال دارند که رفع این نیازها نیازمند مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی استان و کشور دارد.

وی به میزان جمعیت تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان چرد اول اشاره کرد و گفت: این میزان هم‌اکنون ۱۱ درصد جمعیت شهرستان است که به خاطر سطح بالای محرومیت،۳ درصد از میانگین استان بالاتر است.

رضایی افزود: در سال ۱۳۹۶ حدود سه هزار طرح اشتغال‌زایی در استان اجرا گردید که از این تعداد ۴۱۸ مورد به این شهرستان اختصاص‌یافته است که تاکنون ۲۸۶ طرح آن اجراشده است.

منبع:مهر

902/900

کد خبر: 849237