تهیه هدیه برای کودکانی که در راهپیمایی اربعین شرکت می کنند/هدیه کودکان ایرانی به کودکان عراقی

سه‌شنبه 9 آبان 1396 - 07:15
کد مطلب: 863241
اربعین

مدیر خیرانت درباره فعالیت و سایت خیرانت گفت :ما یک بستر هستیم که خیریه ها می توانند در این جا ثبت نام کرده و فعالیت ها و پروژه هایشان را تعریف کنند و با هم افزایی با دیگر خیریه ها ، انجام امور خیر سرعت بیشتری بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز حسن شیرازی مدیر خیرانت گفت: خیرانت در طول سال فعالیت های مستمر دارد؛پروژه های این خیریه براساس مناسبت ها تعریف شده است.در واقع کار ما اینترنتی بوده و اصول و قاعده خاصی دارد و می توان گفت ما یک بستر هستیم که خیریه ها می توانند در اینجا ثبت نام کرده و فعالیت ها و پروژه هایشان را تعریف کنند.

خیرانت ،خیریه نیست
وی افزود:خیرانت ،خیریه نیست و نباید با خیریه ها رقابت کند.خیریه ها پروژه هایشان را در سایت ما تعریف می کنند و از آنجایی که هر خیریه ای با خیرین در ارتباط است و خیرین به خیریه ها کمک می کنند، زمانی که چند خیریه اینکار را انجام می دهند شبکه ای ایجاد می شود که می تواند با بقیه خیریه ها هم افزایی کند و این کار باعث می شود در مدت زمان کمتری پروژه ها تامین مالی شوند.

شیرازی با اشاره به اینکه هدف از اینکار ایجاد یک بستر برای خیریه هاست گفت:در جامعه ما متاسفانه اطلاعات کافی در مورد سیاست ها و برنامه های موسسات خیریه ارائه نشده است و بسیاری هنوز براین باورند که خیریه ها باید مجوز داشته باشند این در صورتی است که در کشورهای خارجی امور خیر را به راحتی انجام می دهند.

نقش خیرانت در راهپیمایی بزرگ اربعین
وی در پاسخ به این سوال که گویا برای راهپیمایی اربعین برنامه خاصی در نظر گرفته اید فعالیت شما در این رویداد بزرگ چگونه است؟ گفت:کار ما در اربعین به این شکل است که برای خیریه هایی که می خواهند فعالیت کنند کمپین می سازیم و افراد یا موسسات خیریه های دیگر با عضویت در این کمپین در تهیه مبلغ یا محصول مورد نیاز کمک می کنند و با هم افزایی و مشارکت افراد و خیریه ها امور خیر سرعت بیشتری می گیرد .

وی با بیان مثالی گفت: برای خیریه مهرپیشه فرید که صاحب این خیریه نقش پررنگی در راهپیمایی اربعین دارد کمپینی طراحی شده و خیریه ها در این کمپین کمک کردند تا بتوانند با ارائه هدایایی به کودکانی که در راهپیمایی بزرگ اربعین شرکت کرده اند خوشحالشان کنند.

اهدای هدیه به 1500 کودک در راهپیمایی اربعین

شیرازی افزود : از آنجایی که پیاده روی در اربعین کار سخت و طاقت فرسایی است و برای آنکه کمی از این خستگی ها کاسته و شیرینی در ذهن کودکان ایجاد کنیم تا خاطره خوبی از این پیاده روی داشته باشند و این راه را ادامه بدهند، ۱۵۰۰ کودک در نظر گرفته شد تا با اهدای هدیه ای (با میانگین قیمت ۳ هزار تومان) خوشحال شوند و حدود 4 میلیون تومان هزینه برای اینکار در نظر گرفته شده ؛هدیه ها بسته بندی شده و برچسب ها جداگانه به زبان فارسی با عنوان (هدیه به کودکان ایرانی) و به زبان عربی (هدیه کودکان حسینی ایرانی به کودکان عراقی) روی بسته بندی زده شده و به کودکان اهدا می شود.

خبرنگار :حسین طالبی

706

176 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار