آموزش ۱۳۰ مهارت فنی و حرفه ای در زندان های سراسر کشور

چهارشنبه 10 آبان 1396 - 16:25
کد مطلب: 864708
جهانگیر رئیس سازمان زندان ها

رئیس سازمان زندان هابا اشاره به فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندان ها گفت: در حال حاضر ۱۳۰ مهارت فنی و حرفه ای و صنایع دستی در زندان ها آموزش داده می شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی سازمان زندان ها، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها در دومین روز سفر به استان مرکزی با حضور در زندان مرکزی اراک، اندرزگاه ۳۰۰ نفره این مرکز را افتتاح کرد.

جهانگیر در آیین افتتاح این ساختمان طی سخنانی گفت: ساخت و توسعه زندان ها هرگز یک ارزش نیست اما با توجه به آسیب های اجتماعی در جوامع در راستای تامین امنیت جامعه و ارتقاء استانداردهای موجود این اقدام صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: همیشه در هر جامعه ای افرادی هستند که در پی ناامن کردن کشور هستند و ما با ناامن کنندگان امنیت جامعه همیشه برخورد خواهیم کرد.

جهانگیر که در جمع مقامات ارشد اجرایی و قضایی استان سخن می گفت افزود: خوشبختانه با تلاش های مقامات قضایی در این استان شاهد کاهش ۱.۵ درصدی ورودی زندان ها نسبت به سال گذشته هستیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه اظهار داشت: این استان با داشتن ۱۳% متهم در مقایسه با میانگین کشوری که میزان متهمین ۲۲% هستند وضعیت خوبی دارد که این مساله نیز نشان دهنده عملکرد خوب دستگاه قضایی استان است.

مشاور رئیس دستگاه قضا گفت: برای توسعه فعالیت های اصلاحی و تربیتی نیازمند کاهش جمعیت زندان ها هستیم که یکی از سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دستگاه قضایی نیز حبس زدایی است.

وی با اشاره به ورود افراد با ماندگاری یک تا چهار روز در زندان ها گفت: همکاران قضایی ما می توانند با تدبیر و تمهید لازم از ورود این افراد به زندان ها جلوگیری نمایند چرا که ورود هر فرد به زندان تبعات و آسیب های اجتماعی به دنبال خواهد داشت.

جهانگیر با اشاره به فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندان ها گفت: در حال حاضر ۱۳۰ مهارت فنی و حرفه ای و صنایع دستی در زندان ها آموزش داده می شود که باید زمینه اشتغال آنان در جامعه فراهم شود.

این مقام ارشد قضایی گفت: در روند اصلاح و تربیت زندانیان و بازگشت آنان به زندگی شرافتمندانه همه دستگاه ها ک نهادهای کشور به قدر سهم خود مسئولین دارند و باید برای خروج افراد از چرخه جرم تلاش کنند.

جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق آمارها بخش زیادی از زندانیان افراد حاشیه نشین هستند که این مساله به عنوان یک پدیده و آسیب اجتماعی باید مورد توجه نهادهای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی قرار گیرد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در پایان سخنان خود زندان را نهادی دانست که علاوه بر اجرای مجازات حبس، با ارائه خدمات اصلاحی و تربیتی و حمایت از زندانیان و مهارت آموزی به آنان نقش بسزایی در تامین امنیت و سلامت جامعه دارد.
706

176 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار