طرح آزمایشی مناسب سازی معابر ویژه معلولان و کم توانان جسمی

شهردار منطقه ۷ از اجرای طرح آزمایشی مناسب سازی معابر ویژه معلولان و کم توانان جسمی در قالب امضا تفاهم نامه با سازمان بهزیستی کشور به منظور ارائه خدمات هرچه مطلوب تر به شهروندان خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از مهر، سمیه حاجوی با اعلام این مطلب افزود: در راستای آئین نامه اجرایی ماده ۲ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تفاهم نامه میان سازمان بهزیستی کشور به نمایندگی ابراهیم کاظمی مومن سرائی با سمت رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور و شهرداری منطقه منعقد شد.

وی تصریح کرد: در اختیار قرار دادن ضوابط و استانداردهای مناسب سازی، ارسال شکایات و مشکلات مطروحه توسط شهروندان از طریق سامانه معبر، همکاری در خصوص اجرای طرح های مشترک پژوهشی در حوزه مناسب سازی در چهارچوب قوانین و مقررات، ارائه مشاوره های لازم، بررسی و تایید الگوهای مناسب سازی موفق در منطقه و نظارت بر حسن اجرای پودمان آموزش مناسب سازی ویژه پیمانکاران شهرداری از جمله تعهدات این تفاهم نام است.

سمیه حاجوی با اشاره به رویکرد مدیریت شهری تهران نسبت به برقراری امنیت شهری و طراحی مناسب آن برای استفاده بهینه شهروندان، افزود: امروزه با توجه به گسترش جمعیت شهری، شاهد چالش هایی هستیم که می بایست برای رفع آن ضمن همکاری با سازمان های مردم نهاد، کلیه نیازهای افراد در تمام رده های سنی را مدنظر قرار دهیم.

وی گفت: سالمندان، افراد جانباز و کم توانان جسمی و حرکتی از قشرهای آسیب پذیر هستند که در تلاش هستیم با توجه به این که مناسب سازی شهر برای تمامی اقشار یکی از برنامه های شهرداری تهران است، در پروژه های منطقه، به راحتی و امنیت این قشر بیشتر توجه کرده و موجبات افزایش اعتماد به نفس در آنها را فراهم کنیم.

شهردار منطقه ۷ همچنین از مناسب سازی بوستان شهید نیاکی و باغ موزه قصر به منظور ایجاد مسیرهایی در سواره رو و پیاده رو برای افراد کم توان جسمی و حرکتی و سالمندان خبر داد و یادآور شد: متاسفانه امروزه به دلیل عدم فرهنگ سازی مناسب در جامعه نسبت به موضوعات شهری و اجتماعی، شاهد استفاده نادرست و یا نابه جا از امکانات ویژه جانبازان و کم توانان جسمی و حرکتی هستیم که در منطقه هفت سعی کردیم با تقویت بحث آموزش و مشارکت های اجتماعی، فرهنگ رعایت حقوق شهروندی و اهمیت و جایگاه مبلمان و امکانات شهری میان ساکنین منطقه را ترویج دهیم.

700

کد خبر: 865726