58 پروژه با ارزش 6.1میلیارد دلار توسط شرکت های ایرانی در خارج از کشور در حال اجراست

دوشنبه 15 آبان 1396 - 15:57
کد مطلب: 866771
تشیعی

رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنعت آب و برق گفت: در سال جاری صنایع آب و برق کشور توانسته اند بیش از 58 پروژه با ارزشی بالغ بر 6.1 میلیارد دلار را اجرایی کنند و یا در حال اجرا داشته باشند.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از وزارت نیرو، حمیدرضا تشیعی رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنعت آب و برق در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق اظهار داشت: وزارت نیرو طی سال های 91 تا 95 در بخش صادرات خدمات فنی و مهندسی رتبه اول داشته است.
او افزود: خوشبختانه ما از نظر خودکفایی در صنعت آب و برق توانسته ایم بیش از 95 درصد تجهیزات را در داخل تولید کنیم.
تشیعی تصریح کرد: در سال جاری صنایع آب و برق کشور توانسته اند بیش از 58 پروژه با ارزشی بالغ بر 6.1 میلیارد دلار را اجرایی کنند و یا در حال اجرا داشته باشند.
رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنعت آب و برق گفت: بیش از 50 عدد از این پروژه ها مربوط به پروژه های برقی است که ارزش آن ها به بیش از 5.6 میلیارد دلار می رسد.
او ادامه داد: در حال حاضر بیش از 52 درصد از کل صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور مربوط به صنایع آب و برق است.
تشیعی ادامه داد: هم اکنون در 25 کشور دنیا از جمله تاجیکستان، عراق، سریلانکا و... پروژه هایی توسط شرکت های ایرانی در حال اجراست.
او تأکید کرد: با اینحال نقشه راهی در حال تدوین است که بتوانیم سهم صادرات خدمات فنی و مهندسی بخش آب و برق را به بیش از 90 درصد از کل صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور برسانیم.
تشیعی اضافه کرد: در این برنامه قرار است با نهادینه کردن فاکتورهایی چون رتبه بندی بازارهای بین المللی، ممانعت از خام فروشی و اعمال عوارض بر آن، اعمال عوارض بر 31 قلم کالای وارداتی که امکان تولید در داخل دارند، افزایش جوایز صادراتی،گسترش روابط کارگزاری بانکی و...، سهم توسعه صادرات کشور در بخش آب و برق را گسترش دهیم.
رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنعت آب و برق خاطرنشان کرد: امیدواریم با تدوین این نقشه راه و همکاری نهادهای ذیربط از جمله وزارت صنعت، گمرک و وزارت خارجه بتوانیم پتانسیل های موجود در این صنعت را بالفعل کنیم.

402

169 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار