با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت‌علمی؛

ربع‌رشیدی نوآوردگاه فناوری های همگرا را برگزار می‌کند

شنبه 20 آبان 1396 - 08:51
کد مطلب: 868582
36

نوآوردگاه فناوری‌های همگرا 20 الی 24 آبان ماه 1396 از ساعت 15 الی 19 با همکاری شرکت دانش‌بنیان «شزان» در پنجمین نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نو و پیشرفته ربع رشیدی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فناوری‌های همگرا، به مجموعه چهار فناوری اطلاعات، زیستی، شناخی و نانو گفته می‌شود که در هم‌افزایی و یکپارچگی با هم قادراند، به نیازهای از آدمی پاسخ گویند که تاکنون فناوری‌ها دیگر قادر به آن نبوده‌اند.

دستیابی به یک جامعه که با فناوریهای همگرا همپوشانی دارد، از طریق معرفی درست NBIC امکان پذیر است، که خود می تواند مزیت اتصال به پیشگامان این زمینه در سراسر جهان شود.

«نوآوردگاه فناوری های همگرا» رویدادی آموزشی-عملی است که به کارآفرینان جوان آموزش می‌دهد که چگونه می‌توانند برپایه ایده‌های نوآورانه خود، کسب‌وکاری راه‌ بیاندازند و آن را توسعه دهند نوآوردگاه در مدت زمان 5 روز در تاریخ 20 الی 24 آبان ماه برگزار می‌شود.

در این مدت شرکت‌کنندگان یاد میگیرند چگونه تیم تشکیل دهند، ایده‌هایشان را امکان‌سنجی کنند، مدل کسب‌و‌کارشان را طراحی کنند، طرح تجاری کسب‌و‌کارشان را تدوین کنند و همه این موارد را چطور در مقابل سرمایه گذار ارائه دهند.

انعطاف‌پذیر بودن نوآوردگاه به طوری که با توجه به موضوع رویداد نوع کارگاه‌های آموزشی و زمان برگزاری متغیر است مزیتی است که در دیگر رویدادها دیده نمی‌شود.

نوآوردگاه با اجرای Gamification یا بازی‌‌وارسازی خلاقیت را به رویدادهای کارآفرینی وارد کرده‌است، به نوعی که تیم‌ها در نوآوردگاه بودجه مجازی دریافت می‌کنند و باید هزینه‌های کسب‌وکارشان را بصورت شبیه‌سازی شده، از آن بودجه پرداخت کنند.

همچنین کارگاه‌های آموزشی نیز در قالب بازی برگزار می شود و تیم‌ها امتیازهایی را از مربیانشان دریافت می‌کنند. در پایان نوآوردگاه تیم‌ها، طرح و ایده‌هایشان را در مقابل شتابدهنده‌ها و سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنند و تیم‌های برتر مورد حمایت قرار می‌گیرند.

یکی از اهداف بزرگ نوآوردگاه، تلاش برای ایده پردازی و توسعه کسب وکارهای مبتنی بر فناوری های همگرا نه تنها در ایران بلکه در سطح بین المللی است. افزایش دانش جهانی دانشجویان کارشناسان ، فناوران و همچنین کارآفرینان می توانند نقش موثری برای ایجاد جامعه و جهان بهتر داشته باشد.

تیم­های برتر این رویداد امکان معرفی به مراکز شتابدهی و مراکز حمایتی را دارند تا درآنجا با استفاده از تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی پیشرفته، خدمات آموزشی و مربیان کارآزموده، به رویای خود تحقق ببخشند.

نوآوردگاه فناوری‌های همگرا برای چه کسانی مناسب است؟

دانشجویان، محققان و فناوران خصوصا در رشته های High-tech (فنی) از قبیل: فناوری نانو، فناوری زیستی، علوم شناختی، فناوری اطلاعات، الکترونیک، مکانیک، MEMS/NEMS و غیره می توانند از این رویداد بهره ببرند.

دانشجویان رشته های مدیریتی و اقتصادی نظیر MBA، مدیریت صنعتی، مدیریت فناوری، ;کارآفرینی، مهندسی صنایع، مدیریت مالی، مهندسی مالی و سایر رشته های مرتبط دستاوردهای خوبی از این رویداد خواهند داشت.

همچنین سرمایه‌گذاران و نهادهای مالی و تامین سرمایه به منظور آشنایی با فرصت ها و پتانیسل های سرمایه گذاری در حوزه فناوری و دیگر علاقه‌مندان به کارآفرینی و توسعه کسب و کار فناورانه مخاطبین خوبی برای این نوآوردگاه هستند.

مزایای حضور در نوآوردگاه فناوری‌های همگرا

نوآوردگاه فناوری های همگرا بهترین فرصت برای صاحبان ایده جهت توسعه کسب‌وکار نوپای خود و جذب سرمایه است. در این رویداد تیم‌های شرکت‌کننده توسط سرمایه‌گذاران خصوصی بزرگ و فعال کشور و امکان جذب شرکت‌کنندگان توسط این سرمایه‌گذاران رصد می شوند.

این رویداد به افزایش ارتباطات و تشکیل تیم برای صاحبان ایده‌های نوآورانه کمک می کند. شرکت کنندگان می توانند از تجربیات مربیان مجرب و باسابقه در حوزه توسعه محصول و کسب‌وکارهای نوپای فناورانه استفاده کنند.

در نوآوردگاه فناوری های همگرا مبانی توسعه یک کسب‌وکار به‌ صورت عملی با رویکرد Gamification آموزش داده می شود.

حضور در کارگاه‌های آموزشی، راهنمایی و مشاوره در تهیه مدل کسب‌وکار؛ آشنایی با سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به کسب‌وکار و ایده‌های فناورانه و نیز آشنایی با مهارت‌های مورد نیاز جهت کارآفرینی در حوزه فناوری از دیگر مزیت های حضور در این رویداد است.

نوآوردگاه فناوری‌های همگرا 20 الی 24 آبان ماه 1396 از ساعت 15 الی 19 با همکاری شرکت دانش‌بنیان «شزان» در پنجمین نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نو و پیشرفته ربع‌رشیدی برگزار می‌شود.

پنجمین نمایشگاه و جشنواره فناوری‌های نو و پیشرفته ربع رشیدی با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 20 تا 24 آبان ماه 96 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

174 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار