اختصاص یک میلیارد تومان برای خرید ماشین و تبلت برای 21 عضو شورای شهر

شنبه 20 آبان 1396 - 13:11
کد مطلب: 868902
شهری

در حالی که شورای پنجمی‌ها یک میلیارد تومان برای خرید ماشین و تبلت اختصاص داده بودند، ناهید خداکرمی دیگر عضو شورای شهر اعلام کرده همچنان از ماشین قدیمی شورا استفاده می‌کند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از فارس، حدود یک ماه از جلسات بدون مصوبه پنجمین دوره شورای شهر تهران، ری و تجریش می‌گذشت که خبر اختصاص یک میلیارد تومان برای خرید ماشین و تبلت برای 21 عضو شورای شهر مطرح شد.

در صورتی که بعضی از اعضای شورای شهر تهران مدعی بودند یک شهر سوخته را با کلی بدهی دریافت کرده اند اختصاص بودجه‌ یک میلیارد تومانی برای ماشین و تبلت جای تعجب داشت.

دریافت ماشین و تبلت واکنش‌های متفاوتی نیز از سوی اعضای شورای شهر تهران داشت. محسن هاشمی، رئیس شورای پنجم به دلیل اینکه صدا و سیما گفت‌وگو 5 دقیقه‌ای خود را در باره خرید ماشین و تبلت برای اعضای شورای شهر کامل پخش نکرده بود با صدا و سیما قهر کرد.

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش معتقد است خرید ماشین نو برای اعضای شورای شهر تهران روال بوده و به صرفه تر از نگهداری ماشین‌های قدیمی است. با توجه به اینکه شورای پنجم به دنبال حذف نامه نگاری‌های کاغذی است بنابراین استفاده از تبلت نیز نیاز اساسی شورای شهری‌ها است.

البته ناگفته نماند که به دنبال سیستمی شدن شورای پنجم رأی گیری در شورا نیز به صورت سیستمی انجام می‌شود که به گفته رئیس شورا نشان از IQ و EQ بالای شورای پنجمی‌هاست.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران نیز در این باره گفته است: در دوره‌های گذشته در شورای شهر با وجود سیستم اتوماسیون مکاتبات و آماده بودن زیرساخت‌های آن از این ابزار و امکان استفاده نمی‌شده و همه مکاتبات به‌صورت کاغذی انجام می‌شده است.

وی ادامه داد: در این دوره هیئت رئیسه شورای پنجم تصمیم گرفت که در شورا هیچ مکاتبه‌ای به‌صورت کاغذی انجام نشود و تاریخی را نیز معین کرد که از آن تاریخ به بعد در داخل شورا مکاتبات به‌صورت فیزیکی و کاغذی متوقف شود و به‌شکل اتوماسیون صورت بگیرد.

اعطاء بیان داشت: این امکان از آن جهت فراهم شده که اعضای شورا در هرجایی، در مسیر، در ترافیک، در منزل و در سفر به سیستم اتوماسیون و به کارتابل خود دسترسی داشته باشند، مکاتبات و گزارش‌ها را ببینند و گردش کار را کنترل کنند و در هر زمان به سامانه شهرداری دسترسی داشته باشند، ضمن اینکه این حجم کاغذ که روزانه در شورا به هدر می‌رود، متوقف شود، این امری طبیعی است و به‌گمانم باید سؤال کرد چرا تا به امروز شورا به‌سمت هوشمندسازی نرفته است.

سخنگوی شورای شهر تهران بیان کرد: چنین تصمیمی در راستای هوشمندسازی گرفته شده و ابزار لازم برای این کار نیز فراهم شده است. ابزار این کار هم همین تبلت‌هایی است که خریداری شده، برچسب اموال خورده و در دوره چهارساله در اختیار اعضا خواهد بود.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان داد که خودرو‌های موجود در شورا مستهلک هستند و به‌لحاظ فنی مشکلات فنی جدی دارند، بنابراین تصمیم گرفته شد خودرو‌های جدیدی برای استفاده اعضای شورا تهیه شود.

اعطا افزود: همان‌طور که تأکید کردم این اموال برای اعضای شورا خریداری نشده است و صرفاً در راستای انجام مأموریت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موضوع امری طبیعی است همان‌گونه که در همه دستگاه‌ها ملزومات و ابزار مورد نیاز تهیه و استفاده می‌شود.

با تمام این اوصاف ناهید خداکرمی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران گفته است نیازی به ماشین جدید ندارد و ماشین قدیمی شورا را تعمییر کرده است و با مراجعه به مرکز معاینه فنی خودرو اعلام کردند خودرو مشکلی ندارد.

با توجه به اینکه مدیریت شهری با کمبود منابع مواجه است آیا بهتر نبود ماشین‌های در اختیار شورا اگر مشکلی دارند تعمییر شوند و با مراجعه به مراکز معاینه فنی خودر استانداردهای لازم را کسب می‌کردند؟
706

176 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار