ایثارگران در سامانه بنیادشهید ثبت نام کنند

یکشنبه 21 آبان 1396 - 12:03
کد مطلب: 869428
بنیاد شهید

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به اینکه ارائه خدمات به صورت الکترونیکی تسریع در روند خدمات را به دنبال دارد، پس ایثارگران باید هرچه سریع تر در سامانه آنلاین ( برخط) بنیادشهید ثبت نام کنند.

به گزارش ایسکانیوز از بنیادشهید، سید منصور میرمرادی در دومین نشست کمیته آمار بخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، الکترونیکی شدن خدمات را عاملی برای تقویت خدمت‌ رسانی به ایثارگران دانست و گفت: ظرفیت خوبی در بنیادشهید ایجاد شده است تا با حذف مکاتبات کاغذی، نسبت به ایجاد ارتباط وب‌سرویسی با سایر دستگاه‌ها اقدام شود.
میرمرادی ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه آمار و اطلاعات و نقش آن در برنامه ‌ریزی‌ های ملی و سازمانی اظهار کرد: سامانه‌های اطلاعاتی بنیاد شهید دارای اهمیت زیادی است و تمام معاونت‌ ها باید نسبت به یکسان ‌سازی داده‌ های داخل سازمان در حوزه‌ های خود و رفع تناقضات احتمالی اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین لازم است استفاده از مراجع رسمی بیرونی در تکمیل و اصلاح اطلاعات مدنظر قرار گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ایجاد شده در بنیادشهید و آمار و اطلاعات موجود، می ‌توان در مورد برنامه‌ریزی‌های کلان سازمانی و اتصال اطلاعات مورد نیاز مرکز آمار به‌سرعت اقدامات اولیه را انجام داد.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بنیاد در جمع‌آوری داده‌های مورد نیاز موفق بوده است ،اظهار کرد: خوشبختانه ظرفیت خوبی در بنیادشهید ایجاد شده است که با حذف مکاتبات کاغذی، نسبت به ایجاد ارتباط وب‌ سرویسی با سایر دستگاه‌ها اقدام شود تا عملا حذف مرزهای جغرافیایی محقق شود.
میرمرادی ادامه داد: کمبود اطلاعات و یا به ‌روزرسانی اطلاعات ایثارگران باید همواره مد نظر باشد تا در زمان مناسب برای به‌روزرسانی اطلاعات پایه مثل آدرس و یا تلفن و همچنین اطلاعات تکمیلی مربوط به منسوبین اقدام شود.
وی با اشاره به جایگاه ارزشمند سامانه برخط در تکمیل اطلاعات اظهار داشت: به ‌طور کلی الکترونیکی شدن خدمات موجب تقویت خدمت‌ رسانی به ایثارگران شده است.

تعداد کل جانبازان در کشور 574 هزار و 101 نفر است که 336 هزار و 282 نفر معادل 59 درصد جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر معادل 41 درصد نیز جانبازان 25 درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس 43 هزار و 173 نفر است


معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید گفت: در همین راستا با توجه به راه‌ اندازی سامانه بر خط بنیادشهید و عضویت حدود 420 هزار نفر از ایثارگران، لازم است دیگر ایثارگران که تاکنون در سامانه برخط بنیاد عضو نشده‌اند نسبت به این کار اقدام کنند تا از مزایای آن بهره‌مند شوند.
وی اضافه کرد: بنیادشهید آمادگی کامل برای کمک به مرکز آمار در شکل‌ گیری برنامه آمار متنی مبنا را دارد و امیدوار است با همکاری مرکز آمار گام ‌های مؤثری در این زمینه برداشته شود.
براساس جدیدترین آمار، مردم سربلند ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس و دیگرحوادث تروریستی، 225 هزار و570 شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.
همچنین تعداد کل جانبازان در کشور 574 هزار و 101 نفر است که 336 هزار و 282 نفر معادل 59 درصد جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر معادل 41 درصد نیز جانبازان 25 درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس 43 هزار و 173 نفر است.

ایرنا

700


700

20 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار