افتتاح مراکز نوآوری واحد های عجب شیر و ملکان

چهارشنبه 24 آبان 1396 - 14:05
کد مطلب: 871543
1

مراکز نوآوری واحد های عجب شیر و ملکان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز و به نقل از دانشگاه پیام نور، مراکز نوآوری دانشگاه های پیام نور واحد عجب شیر و ملکان با حضور شکری، مدیر پژوهش ، کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور کشور، پور فیض، رئیس اسبق دانشگاه تبریز و رئیس کنونی پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، معصومی، رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی و فرمانداران و مسئولان این شهرستانها و با حضور تعداد کثیری از دانشجویان افتتاح شد.
معصومی ضمن تشکر از زحمات تمامی مسئولان در راستای ایجاد زیر ساخت ها و اخذ مجوزهای لازم برای برپایی این مراکز نوآوری و تقدیر از حمایت های صورت گرفته از سوی سازمان مرکزی، پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی و فرمانداران و مسئولین شهرستانی گفت: دانشگاه پیام نور به عنوان یک دانشگاه پیشرو و ماموریت گرا سعی دارد با ایجاد چنین مراکز و تقویت بیش از پیش آنها در راه تبدیل شدن به یک دانشگاه نسل سوم حرکت مستمر و با شتابی داشته باشد.
وی با بیان ویژگیهای دانشگاههای نسل سوم و وجه تمایز آن با دانشگاه های سنتی گفت: دانشگاه پیام نور می تواند با توجه به زیرساخت های موجود و تقویت آنها و با دارا بودن چهار هزار عضو هیئت علمی در زمینه تولید علم و تبدیل آن به ثروت گامهای بسیار مهمی برداشته و نقش تاثیرگذار خود در تحقق آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیش از پیش نمایان سازد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه این مراکز نوآوری منحصر به دانشگاه پیام نور نیست، گفت: هر کسی در هر سطحی و در هر جایی از این شهرستان ها که دارای فکر و ایده باشد و بخواهد آن را تبدیل ثروت کند، ما از او استقبال و حمایت خواهیم کرد و در همین جا از تمامی همکاران دانشگاهی و مسئولین شهرستانی و فرمانداران می خواهم با حمایت های بیش از پیش خود ما را در راه تحقق اهداف عالیه نظام و دانشگاه و نیز تربیت دانشجویانی کارآفرین ، خلاق و مبتکر و تحویل آنها به جامعه یاری کنند.
معصومی با بیان اینکه آینده کشور و پیشرفت آن با جوانان امروزی تضمین خواهد شد، گفت: وظیفه ماست که با بستر سازی، برنامه ریزی، حمایت همه جانبه و ایجاد محیطی آرام و با نشاط برای دانشجویان، آنان را پس از فراغت از تحصیل به عنوان یک فرد مبتکر و خلاق و کارآفرین وارد عرصه کار و تلاش نماییم.
پور فیض، رئیس اسبق دانشگاه تبریز و رئیس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی نیز با تشکر از زحمات و حمایت های صورت گرفته تمامی مسئولان ذیربط و ابراز خوشحالی از افتتاح مراکز نوآوری دانشگاه پیام نور گفت : مراکز نوآوری و رشد و توسعه آنها، آینده کشور را تضمین خواهد کرد و فلسفه این مراکز ترویج و توسعه فرهنگ نوآوری در کل کشور است تا دانش آموزان و دانشجویان ما که به عنوان گنج بی پایانی هستند، بتوانند خلاقیت های خود را بروز دهند.
وی با بیان اینکه کشورهای پیشرفته دنیا چندین برابر درآمد نفتی ما، از راه فروش تکنولوژی درآمد کسب می کنند، گفت: اقتصاد مقاومتی زیربنایی تحت عنوان مرکز نوآوری و رشد و کارآفرینی دارد و همه باید دست در دست هم نهیم و در این راستا گام های سازنده ای برداریم.
پورفیض با اشاره به مقام پنجم ایران در زمینه علم نانو در کل دنیا و ارزشمند دانستن آن گفت: از سال 2010 تاکنون موفق به راه اندازی 3 هزار شرکت دانش بنیان شده ایم که درآمدی حدود 12 هزار میلیارد دلار برای کشور داشته است .
شکری، مدیر پژوهش کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور کشور و مهمان ویژه این مراسم نیز گفت: مراکز نوآوری لازمه رشد و توسعه هستند و دانشگاههای نسل سوم و پیشرفته دیگر صرفا دانشگاه با رسالت آموزشی نیستند و باید در مسیر ترویج خلاقیت، کارآفرینی و تولید علم و تبدیل آن به ثروت گامهای سریع و محکمی بردارند.
وی با بیان اینکه در این حوزه برنامه ریزی های بسیار خوبی در سازمان مرکزی پیام نور صورت گرفته است، گفت: طرح های اجرای استارت آپ توسط تمامی استانهای کشور در حال اجرا هست که نتایج آن منجر به نوآوری و کارآفرینی خواهد شد.
شکری با اشاره به پتانسیل خوب موجود در دانشگاه پیام نور برای تبدیل شدن به یک دانشگاه نسل سومی گفت: کیفیت بالای آموزشی و استاندارد بودن آموزش در این دانشگاه یکی از امتیازات بالای آن برای دانشجویان است که می تواند باعث بروز و ظهور فارغ التحصیلانی مبتکر، خلاق و کارآفرین در جامعه شود .

174 / 165

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار