مراقب عوارض چشمی جراحی زیبایی صورت باشید

دبیر علمی انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم ایران، گفت: شایع ترین عوارض ناشی از تزریق، افتادگی پلک ها، عدم بسته شدن پلک ها، انسداد مجرای چشمی و ریزش مداوم اشک است

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فارس،محسن بهمنی کشکولی در آستانه برگزاری بیست و هفتمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران، عوارض جراحی‌های زیبایی و ترمیمی صورت بر روی چشم و اطراف چشم اشاره کرد و افزود: هر گونه عمل جراحی و غیر جراحی در نواحی میانی و فوقانی صورت، بر روی چشم و ارگان های چشم دخالت دارد.

وی بر ضرورت پیشگیری از عوارض چشمی این قبیل جراحی‌های زیبایی صورت تاکید کرد و گفت: جراحی‌های زیبایی در ناحیه پلک‌ها، ابروها و گونه‌ها و پیشانی، می‌تواند بینایی را تحت تاثیر قرار دهد.

دبیر علمی انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم ایران، اظهار داشت: ما نمی‌گوییم چه کسی باید در کجای صورت جراحی کند اما اگر قرار است جراحی یا تزریق از پیشانی تا گونه صورت بگیرد، قبل از آن بهتر است با معاینه چشم پزشکی همراه باشد.

به گفته وی خشکی چشم، اشک ریزش، تغییر غیر طبیعی محل پلک‌ها، مژه ها، دوبینی و کاهش دید از جمله عوارض ناشی از جراحی و تزریق است.

بهمنی کشکولی با اعلام اینکه جراحی و تزریق هر دو عارضه چشمی می‌تواند به دنبال داشته باشد، افزود: چون تعداد کارهای غیر جراحی مثل بوتاکس و فیلر و بیشتر است، در نتیجه این قبیل کارها بیشتر عارضه دارد. در عین حال، عوارض ناشی از جراحی بر روی چشم و اطراف چشم خیلی جدی تر است.

مسئول گروه‌های تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم در کنگره امسال چشم پزشکی ایران ادامه داد: شایع ترین عوارض ناشی از تزریق، افتادگی پلک‌ها، عدم بسته شدن پلک‌ها، انسداد مجرای چشمی و ریزش مداوم اشک است.

وی در ارتباط با ماندگاری عوارض تزریق بر روی چشم و بینایی فرد، گفت: عارضه چشمی ناشی از بوتاکس بر می‌گردد، اما عوارض ژل‌های غیر استاندارد ماندگار است.

بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران از 13 تا 16 آذر 96 در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می‌شود.

۷۰۵

کد خبر: 875554