نمایشگاه آثار هنری «برای نجات کودکان» در پردیس ملت برپا می شود

شنبه 4 آذر 1396 - 14:42
کد مطلب: 875987
تجسمی

نمایشگاه آثاری هنری «برای نجات کودکان» از سوی جمعی از هنرمندان و مجموعه‌داران در جهت ساخت قرنطینه (مرکز بازپروری) برای کودکان دارای بیماری نقص ایمنی اولیه در گالری پردیس سینمایی ملت برپا می‌ شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه، برای ساخت قرنطینه (مرکز بازپروری) برای کودکان دارای بیماری نقص ایمنی اولیه این نمایشگاه برپا خواهد شد و عواید حاصل از آن برای ساخت این مرکز پزشکی کودکان هزینه خواهد شد.

سعیده آبشناسان مدیر مجموعه گوهران که پیش از این حراج گوهران را نیز به همین منظور برگزار کرده، اظهار داشت: کودکان، مقوله ‌ای هستند که همیشه درگیر آنها هستم و به همین دلیل، تصمیم گرفتم با فروش برخی از آثار مجموعه هنری‌ام، تمام عواید آن را صرف ساخت مرکزی پزشکی برای کودکان دارای نقص ایمنی اولیه کنم.

وی افزود: سال گذشته حراج گوهران را برگزار کردم که عواید حاصل از آن صرف خرید زمینی در منطقه گلستانک کرج خواهد شد و در حال حاضر برای ساخت این مرکز بازپروری تصمیم گرفتم با حمایت جمعی از هنرمندان که به یاری مجموعه گوهران آمده‌اند، نمایشگاه «برای نجات کودکان» را در پردیس ملت برگزار کنیم تا زمینه ساخت این مرکز بازپروری فراهم شود.

این مجموعه‌دار همچنین اظهار کرد: متاسفانه برای این کودکان، امکانات لازم و بیمارستان تخصصی در ایران وجود ندارد. سال گذشته با بخشی از عواید حراج گوهران هزینه عمل جراحی چند کودک پرداخت شد که با توجه به هزینه‌ های سرسام آور آن متأسفانه به دلیل نبود محل قرنطینه فوت شدند برای همین تصمیم گرفتم فعالیت این مرکز پزشکی را با ساخت قرنطینه آغاز کنیم. قصد داریم در این مرکز شرایط بازپروری این کودکان را که همواره در معرض مرگ و میر قرار دارند، مهیا کنیم.

آبشناسان درباره مجموعه آثاری که قرار است در این نمایشگاه ارائه شود، گفت: مجموعه گوهران بخشی از آثار این نمایشگاه را تامین می‌ کند و طی روزهای گذشته نیز جمعی از هنرمندان به حمایت از این حرکت خیریه آثاری را به این نمایشگاه هدیه کردند که بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است این آثار به صورت همت عالی به فروش رسد تا هزینه‌های آن صرف ساخت این مرکز پزشکی کودکان شود.

وی افزود: چون هنرمندان پیشکسوت و جوان حمایت خوبی از این نمایشگاه داشتند قصد داریم که از میان این هنرمندان جمعی را به عنوان هیات امنا این مرکز پزشکی انتخاب کنیم تا همواره این بیمارستان توسط هنرمندان خیرخواه مدیریت و به کار خود ادامه دهد.

نمایشگاه «برای نجات کودکان» از 10 تا 24 آذر ماه در گالری پردیس سینمایی ملت برپا می شود.

503

121 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار