«کوپال» بهترین فیلم جشنواره ای مکزیکی شد

فیلم سینمایی «کوپال» به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی توانست در بخش بین‌الملل دومین جشنواره‌ «فیکمای» مکزیک عنوان بهترین فیلم سینمایی این رویداد را به دست آورد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی فیلم، جشنواره‌ de Cine con Medios Alternativos که با عنوان FICMA شناخته می‌شود، امسال برای دومین دوره با تمرکز بر تکنولوژی‌های جدید در عرصه سینما از تاریخ ۲۲ تا ۲۵ نوامبر در شهر مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک برگزار شد و در مراسم اختتامیه‌ این جشنواره به غیر از فیلم «کوپال» که عنوان بهترین فیلم سینمایی این جشنواره را به دست آورد، فیلم های «سلفی» به کارگردانی دیوید لورنز از آلمان عنوان بهترین فیلم کوتاه داستانی، «آمازونیا سفر در سرزمین های بومی» به کارگردانی آنا بیجیو از فرانسه عنوان بهترین فیلم مستند بلند و «Ishinomaki Rock’n Roll City» به کارگردانی فدریکو آلتا از آرژانتین عنوان بهترین فیلم مستند کوتاه این جشنواره را به دست آوردند.

«کوپال» هفته‌ آینده در بخش چشم انداز سینمای آسیا در دوازدهمین جشنواره‌ آسیایی «جوگجا-نتپک» و همچنین در بخش سینمای جهان ششمین جشنواره‌ فیلم دهلی به نمایش درمی آید.

بعضی از عوامل اصلی فیلم «کوپال» عبارتند از تهیه کننده و کارگردان: کاظم ملایی، مجری طرح: سیامک کاشف آذر، مشاور هنری و طراح صحنه: محمد اکبری، مدیر فیلمبرداری: مجید گرجیان، طراح چهره ‌پردازی: محمود دهقانی، مدیر تولید: میترا مهتریان، مدیر صدابرداری: حامد صمدزاده، طراحی و ترکیب صدا: حسین قورچیان، موسیقی متن: بابک میرزاخانی، تدوین: عماد خدابخش و کاظم ملایی، جلوه‌های تصویری و عنوان بندی: امیر مهران، بازیگران: لوون هفتوان، نازنین فراهانی، پوریا رحیمی سام، شارون و ... .

دومین دوره جشنواره‌ فیلم FICMA چهار آذر در مکزیکوسیتی به کار خود پایان داد و برگزیدگان رشته‌های مختلف جوایز خود را دریافت کردند.

501

کد خبر: 877900