راه پیامبر ، راه حکمت، صلح، آشتی و یگانگی بشر است

یکشنبه 12 آذر 1396 - 10:17
کد مطلب: 879333
هاشمی

عضو شورای شهر تهران گفت: راه پیامبر ، راه حکمت، صلح، آشتی و یگانگی بشر است که از کثرت اقوام ونژادها و فرهنگها و زبانهای گوناگون به وحدت حقیقت برسند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از فارس، محسن هاشمی در بیست و ششمین جلسه شورا و در آستانه میلاد محمد نبی (ص) گفت: نگار من که به مکتب نرفت وخط ننوشت به غمزه مسالت آموز صد مدرس شد. ایام ولادت پیامبر اعظم (عج) و هفته وحدت را گرامی می داریم.

وی ادامه داد: میلاد خاتم الانبیا، محمد مصطفی که برترین موجود آفرینش از ابتدای خلقت و روز ازل تا انتهای تاریخ و روز قیامت است، مبارک ترین روز سال و موجب شادی وسرور همه مسلمانان بویژه هموطنان ایرانی است.

رئیس شورای شهر تهران گفت:خاتم الانبیا هم به معنای آخرین پیامبر الهی است و هم به مفهوم پایان وحی است.

به گفته هاشمی، با ظهور حضرت ختمی مرتبت، سلسله پیامبران و رسولان الهی که برای هدایت بشر مبعوث و برانگیخته شدند به اوج و اکمال خود رسید و پس از حضرت محمد(ص)، باب وحی و پیامبری بسته شد.

وی در ادامه گفت: دوران رسالت پیامبر اسلام، فقط 23 سال ، از روز برانگیخته شدن ایشان به پیامبری تا پایان عمرشریفشان، نیست بلکه پیامبر اکرم ، رسولی تا پایان تاریخ است و اگر دوران حجیت واعتبار پیامبران پیشین تا برانگیخته شدن پیامبر بعدی، ادامه داشت ، بر دوران رسالت و اعتبار پیامبر اعظم ، پایانی نیست و از این رو ایشان خاتم پیامبران و رسول ابدی به شمار می آیند.

هاشمی افزود: بزرگترین معجزه رسول اکرم نه معجزات ولادت ایشان، نه شق القمر و نه زنده کردن مردگان است، معجزه پیامبر اعظم ، کتابی است که برای همیشه تاریخ، در فهم وقلب انسان را به سوی خدا می گشاید و اگرچه دیگر پس از پیامبراسلام، جبرئیل نازل نمی شود اما مخاطبان قرآن کریم ، دریافت کنندگان نور وحی هستند و این بالاترین معجزه تاریخ است که به هرانسانی فرصت پیامبری سخن خدا و عملی کردن آن را می دهد.

رئیس شورای شهر تهران گفت:‌پیام مهم محمد بن عبدالله (ص) ، گشودن همیشگی مسیر عقلانیت و معنویت برای انسانها بود تا به اتکای قرآن کریم بتوانند بی نیاز به پیامبری بیرونی در اعضار آینده، از درون عقل و قلبشان راه رشد وحرکت به سوی کمال را بپیمایند واز این رو پیامبر اعظم انسانی درس نخوانده و امی بود که برای همیشه تاریخ بزرگترین معلم و بلندمرتبه ترین رسول هدایت شد.

وی در ادامه گفت: راه پیامبر ، راه حکمت، صلح، آشتی و یگانگی بشر است که از کثرت اقوام ونژادها و فرهنگها و زبانهای گوناگون به وحدت حقیقت برسند از این رو نامگذاری هفته وحدت در این ایام اقدامی قابل تحسین و بجاست و امیدواریم بزودی، ندای صلح وآشتی و یگانگی بر امت این رسول یگانه حاکم شود.
706

176 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار