کاهش 89 درصدی بارش در آذرماه ماه سال جاری نسبت به سال آبی گذشته/ بارش متوسط 3.5 میلی متر در استان تهران

یکشنبه 19 آذر 1396 - 11:20
کد مطلب: 882360
حسن برنا

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت گفت: حجم ریزش های جوی در آذر ماه سال جاری نسبت به سال آبی گذشته کاهش 89 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، حسن برنا با بیان این مطلب اظهار کرد: با بارش اولین برف سال جاری در تاریخ هفدهم آذرماه متوسط بارش آذر ماه در محدوده عملکرد استان تهران به 3.5 میلیمتررسیدکه نسبت به بارندگی 32 میلیمتر سال گذشته و 21.8 میلیمتر متوسط بلند مدت به ترتیب با کاهش 89 و 84 درصدی مواجه بودیم.

او ادامه داد: بیشترین بارش مربوط به ایستگاه باران سنجی امامزاده داود با مقدار 9.5 میلیمتر و کمترین بارش مربوط به ایستگاه باران سنجی باقرآباد ورامین با مقدار 1 میلیمتر است.

مدیر دفتر مطالعات شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه مقادیر بارش از ابتدای سال جاری لغایت هجدهم آذرماه در محدوده عملکرد استان تهران 27.3 میلیمتر است، تصریح کرد: این میزان در مقایسه بامقدار 51.8 میلیمترسال گذشته ومقدار 62.2 میلیمتر متوسط بلند مدت به ترتیب کاهش 47و58درصد را نشان می دهد.

برنا با اشاره به اینکه وقوع بارش ها در هفدهم آذر به جز در محدوده جنوب شهر تهران و دشت ورامین که به صورت باران بوده ، در بقیه مناطق استان به صورت بارش برف بوده است، یادآور شد: علی رغم شدت برودت هوا بارش برف قابل چشمگیر نبوده است و با توجه به بررسی های انجام شده و اطلاعات بدست آمده ریزش های جوی چه از نظر میزان وچه از نظر توزیع در اغلب نواحی متغیر است.

او در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به تمرکز جمعیتی در استان تهران و لزوم تامین منابع آب پایدار و مطمئن برای شرب، صنعت و کشاورزی، دشت های استان وضعیت نامناسبی دارند که هموطنان باید نسبت به مصرف بهینه آب توجه لازم را داشته باشند چرا که با وقوع بارش های مقطعی وضعیت منابع آب بهبود نمی یابد.

402

169 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار