امیر دریادار سیاری: ملتی هستیم که بادریا عجین شده ایم

یکشنبه 19 آذر 1396 - 15:50
کد مطلب: 882690
دریادار سیاری

معاون هماهنگ کننده ارتش با تبیین نقش واهمیت دریا و لزوم بهره برداری ازآن تصریح کرد که ما ملتی هستیم که با دریا عجین شده ایم.

به گزارش ایسکانیوز، امیردریادار سیاری درباره اهمیت جهانی دریا عنوان کرد: ایجاد یک سیستم پیوسته تحرک که درخدمت جهانی قرارمی گیرد، دسترسی بلاواسطه به همه ی خشکی های مجاوربا دریا، تاثیرگذاری بلاواسطه جهانی از طریق دریا،فرصتی برای پیشرفت، توسعه پایدار و افزایش ثروت ملی است.

وی درخصوص تعریف اقتصاد آبی بیان کرد: اقتصادآبی اقتصادی مبتنی برظرفیت های اقیانوس است که اهداف آن بهبود زندگی انسان و برابری اجتماعی همزمان با کاهش معنی دار مخاطرات محیطی و کم یابی زیستی می باشد.

سیاری گفت:استفاده از دریا ابعادمختلفی دارد که میزان بهره گیری از آن به جغرافیا، سیاست دولت مردان، ویژگی مردم، گستردگی سواحل و کیفیت آنها مرتبط می باشد.

وی افزود: ایجادمزارع دریایی، استفاده از انرژی دریاو استفاده از ظرفیت‌های حمل ونقل دریایی از اهمیت های اقتصاد دریا که توسعه ملی رابه همراه دارد، است.

معاون هماهنگ کننده ارتش درخصوص موقعیت ژئوپلیتیکی ایران اظهارکرد: فقط هفت درصد از صادرات و واردات کشور از شصت وسه درصد مرزهای زمینی انجام می شود وحدود نود وسه درصد از صادرات وهشت وسه درصد واردات کشور به ویژه تمام صادرات نفت از طریق مرز های دریایی انجام می شود.

سیاری درخصوص منطقه خلیج فارس گفت: انبار انرژی جهان درمنطقه خلیج فارس قرار دارد و روزانه 17میلیون بشکه نفت از تنگه هرمز،10میلیون بشکه ازتنگه مالاکا وحدود3 میلیون بشکه از تنگه باب المندب وکانال سوئز عبور می کند.

وی همچنین سرمایه گذاری درخارج ، الحاق منابع، سرمایه گذاری خارجی وافزایش نیروی کار را از راه های افزایش منابع دانست.

304

190 / 165

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار