فراخوان جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک منتشر شد

سه‌شنبه 21 آذر 1396 - 14:48
کد مطلب: 883677
تهران مبارک

هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران – مبارک برای برگزاری جشنواره در شهریور ماه 1397 فراخوان داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، مرضیه برومند دبیر جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک در مقدمه فراخوان آورده است: " یک دنیا حرف خوب براى گفتن داریم ، می خواهیم از عشق بگوییم ، از نیکى و زیبایى ، از صلح و آرامش و امنیت و آزادى براى همه انسانها ، می خواهیم از امید بگوییم و از شادى و از آسمانى آبى براى کودکان سراسر جهان . باز می خواهیم گرد هم بیاییم و به یارى عروسکها رویاها و آرزوهایمان از جهان هستى را در قالب نمایش با یکدیگر سهیم شویم ، هفدهمین جشنواره بین المللى نمایش عروسکى تهران - مبارک ، بر همه شما فرزندان خوبم مبارک باشد."

دوره هفدهم جشنواره عروسکی با رویکرد توجه به عنصر نوآوری و شگفتی به عنوان ویژگی نمایش عروسکی، توجه به مخاطب به عنوان یکی از ارکان اصلی هنر نمایش و توجه ویژه به ساختار درست و منسجم و وجوه دراماتیک نمایشنامه برگزار خواهد شد.

این جشنواره شامل بخش های نمایش صحنه ای ، نمایش عروسکی ایران در دو شاخه ویژه مخاطبان بزرگسال و ویژه مخاطب کودک ،نوجوان و خانواده، بخش نمایش عروسکی ملل، نمایش عروسکی فضای باز، تجربه ( نوآوری و تفاوت)، نمایشگاه عروسک، پژوهش و آموزش خواهد بود.

مطابق فراخوان هنرمندان تئاتر و تئاتر عروسکی تا اول بهمن ماه 1396 فرصت دارند تا طرح و ایده یا نمایشنامه همچنین طرح عروسک ها و اسکیس صحنه خود را به همراه فرم تکمیل شده تقاضای حضور در بخش صحنه ای به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. اعلام نتایج این بخش 25 بهمن ماه خواهد بود.

ارزیابی اولیه آثار این بخش 15 اردیبهشت 97 انجام می شود.

مهلت ارسال طرح و ایده به بخش عروسکی فضای باز 15 اسفند 1396 و مهلت ارسال طرح و ایده برای بخش تجربه 20 اردیبهشت 1397 اعلام شده است.

هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک از یکم تا هفتم شهریور ماه 1397 در تهران برگزار می شود.

مطالعه دقیق فراخوان و شرایط تخصصی هر بخش ضروری است. درخواست کنندگان شرکت در این رویداد هنری از تاریخ دوم دیماه 1396 با مراجعه به تارنمای جشنواره به نشانی tehranmobarak.com و پس از انجام مراحل ثبت نام و بارگذاری مدارک لازم کد رهگیری دریافت خواهند کرد. شماره تماس دبیرخانه جشنواره 09392037212 اعلام شده است.

501

25 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار