دانش آموزان رتبه ممتاز کشوری در اجرای مدل تعالی مدیریت را کسب کردند

یکشنبه 26 آذر 1396 - 12:03
کد مطلب: 885695
حسن گراوند

دبیرستان نمونه دولتی شهدای باقرشهر در سال تحصیلی 96-95 رتبه ممتاز کشوری را در اجرای مدل تعالی مدیریت کسب کرد.

به گزارش ایسکانیوز حسن گراوند، مدیردبیرستان شهدای باقرشهر در نشست خبری که به مناسبت هفته پژوهش در روز 23 آذر ماه در آموزش و پرورش منطقه کهریزک برگزار شد، مدل تعالی مدیریت را نقشه راهبردی برای کیفیت بخش آموزش و پرورش در آموزشگاه‌ها خواند و گفت: تعالی‌جویی و تعالی‌خواهی در مدارس نقطه سرآغاز رشد و بالندگی محسوب می‌شود و قادر است نقشه‌راه را به مدارس نشان دهد.
وی با بیان این که مدل تعالی مدرسه دربردارنده شاخص‌های یک مدرسه با کیفیت است، تصریح کرد: مدرسه با کیفیت مدرسه‌ای است که مدیر مدرسه ملاک و ویژگی‌های راهبردی را در کار لحاظ می‌کند و برنامه‌های راهبردی و عملیاتی مدرسه در آن تدوین می‌کند و همواره مشارکت کارکنان، دانش آموزان و اولیاء در مدرسه چشم‌گیر است.
گراوند با تاکید بر اینکه مدل تعالی یکی از راه هایی است که می‌تواند کیفیت را در مدارس تدوین کند، افزود: این مدل در گذشته در مدارس به صورت گسیخته اجرا می‌شد ولی از چهار سال پیش وزارت آموزش و پرورش به صورت رسمی برنامه تعالی مدیریت را به اجرا گذاشته است.
این مدیر مدرسه به اهداف اجرای این مدل نیز اشاره کرد و افزود: زمینه‌سازی برای دستیابی به استانداردهای آموزش و پرورش، زمینه‌سازی به منظور ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش در مدارس و توسعه و تقویت مشارکت کارکنان، دانش آموزان و اولیاء در امر راهبردی و مدیریت مدرسه از مهم ترین اهداف این طرح محسوب می شود.
وی با اشاره به این که این دبیرستان 4 سال است که مجری این طرح است، اظهار کرد: در سال 95-94 موفق به کسب رتبه موفق کشوری شد و در سال گذشته رتبه ممتاز کشوری را این دبیرستان در مدل تعالی مدیریت به خود اختصاص داد.
گراوند به اقدامات انجام شده از سوی این دبیرستان برای کسب این رتبه نیز اشاره کرد و گفت: تشکیل تیم برنامه‌ریزی، شناسایی وضع موجود مدرسه، تبیین وضع مورد انتظار، تعیین اقدامات اجرایی و خود ارزیابی های مستمر 5 گام اساسی این واحد آموزشی برای موفقیت در این طرح است.
وی در خاتمه تصریح کرد: از تمامی مدیران و مجریان درخواست می کنم که مدل تعالی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند و نسبت به اجرای آن اهتمام ویژه داشته باشند.
706

176 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار