معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت:

ارزش اهدای خون در جامعه پررنگ تر شود

دوشنبه 27 آذر 1396 - 11:19
کد مطلب: 886143
دکتر علی اکبر حق دوست

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت گفت: در برنامه های آینده سازمان انتقال خون ارزش و تقدس اهدای خون را باید از نظر اجتماعی پررنگ تر کنیم و این ارزش بیشتر از گذشته در جامعه نمود یابد.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر علی اکبر حق دوست، در کارگاه آینده پژوهی که به مناسبت روز بزرگداشت پژوهش در سازمان انتقال خون برگزار شد، گفت: پژوهشهای امروز باید چشم انداز آینده را برنامه ریزی کند.
معاون وزیر بهداشت درباره رویکرد اقتصادی و تاثیر آن در آینده انتقال خون نیز گفت: توقعات جامعه در آینده در مبحث انتقال خون رو به افزایش است بنابراین موضوع سلامت خون باید افزایش یابد و به سمت درمان های اختصاصی برویم ؛ ضمن اینکه تولید محصولات گران با تکنولوژی جدید، بیشتر مدنظر قرار گیرد.
دکتر حق دوست اضافه کرد: تکنولوژی می تواند تاثیر بسیار بالایی در آینده انتقال خون و رسیدن به اهداف آن داشته باشد، بنابراین می بایست با تامین بودجه موردنظر از تکنولوژی های به روز و تجهیزات نوین در این خصوص استفاده بیشتری شود.
معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: در همه دنیا درباره سلامت سه شعار مهم مورد تاکید قرار گرفته است که این شعارها شامل «تامین سلامت وظیفه دولت است، سلامت خاص مردم است و سلامت حق مردم است» می شود که باید به این وظایف و حقوق در برنامه ریزی های آینده توجه داشت.
وی با بیان اینکه هرکدام از این سه شعار در مبحث سلامت با هم تفاوت هایی دارند، تاکید کرد: دکترین نظام و حاکمیت بر دکترین سازمان هاف نهادها و دستگاه های کشور تاثیرگذار است و به تبع آن بر برنامه های حوزه سلامت و همینطور سازمان انتقال خون نیز موثر است.

701

31 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار