میزبانی «چلنجرکاپ» به مزایده گذاشته می‌شود/ پایان سطح دو و سه لیگ جهانی والیبال

پنج‌شنبه 30 آذر 1396 - 10:55
کد مطلب: 887510
والیبال

فدراسیون جهانی والیبال از سال 2018 سطح دو و سه لیگ ملت‌های والیبال را برگزار نمی‌کند و مسابقات «چلنجرکاپ» مردان و زنان جایگزین این رقابت‌ها می‌شود که میزبانی آن از نیز طریق مزایده به کشورها واگذار می‌شود.

به‌ گزارش ‌ایسکانیوز ‌و ‌به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال در سال 1990 به عنوان بخشی از یک برنامهٔ بازاریابی در این رشته ورزشی راه‌اندازی شد تا نشان متمایزی از فعالیت‌های فدراسیون جهانی در اواخر قرن بیستم باشد، این رقابت ها در سال 2018 با نام لیگ ملت‌های والیبال و در دو گروه مردان و زنان برگزار می‌شود.

فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری بیست و نهمین دوره این رقابت ها (سال 2018) تغییرات عمده ای لحاظ کرده است که برگزاری با حضور 16 تیم در دو گروه مردان و زنان از جمله این تغییرات است و برگزاری سطح دو و سه لیگ ملت های والیبال دیگر منتفی است.

بر اساس دستورالعمل جدید 12 کشور حضورشان در هفت سال آینده تضمین شده است و چهار کشور دیگر از سوی فدراسیون جهانی والیبال برای سال 2018 انتخاب شدند.

در رقابت های لیگ ملت های والیبال و در گروه مردان تیم های برزیل، ایران، چین، ایتالیا، لهستان، صربستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، روسیه و آرژانتین حضورشان در این رقابت‌ها برای هفت سال آینده از سوی فدراسیون جهانی تضمین شده است و تیم‌های استرالیا، کره جنوبی، کانادا و بلغارستان در رقابت‌های 2018 شرکت می‌کنند.

همچنین در مسابقات گروه زنان که از سال 2018 دیگر به نام گرندپری برگزار نمی‌شود و همانند مسابقات مردان با نام «لیگ ملت های والیبال» پیگیری خواهد شد، تیم‌های برزیل، ایتالیا، آمریکا، چین، صربستان، کره جنوبی، هلند، تایلند، آلمان، ترکیه، ژاپن و روسیه تضمین هفت ساله برای حضور دارند و تیم‌های آرژانتین، جمهوری چک، بلژیک و لهستان در گروه زنان متغیرها هستند.

فدراسیون جهانی والیبال رقابت‌های «چلنجرکاپ» را جایگزین سطح دو و سه لیگ ملت‌های والیبال کرده است که در دو گروه مردان و زنان و با حضور شش تیم برگزار می‌شود.

بر این اساس یکی از چهار تیم متغیر لیگ ملت های والیبال در سال 2019 از طریق مسابقات چلنجرکاپ سال 2018 مشخص می شود. میزبانی این رقابت‌ها نیز از طریق مزایده و بر اساس شرایط فنی و مالی فدراسیون جهانی واگذار می‌شود که فرم های مربوطه برای کشورهای عضو فدراسیون جهانی ارسال شده است.

در گروه مردان، تیم میزبان، دو سهمیه از اروپا، یک تیم از آفریقا، یک تیم از نورسیکا و برنده دیدار پلی‌آف قاره‌های آسیا و آمریکا جنوبی شش تیم شرکت کننده در رقابت‌های چلنجرکاپ مردان و زنان سال 2018 هستند.

در گروه زنان سهمیه ها کمی متفاوت است و قاره کهن آسیا یک سهمیه کامل دارد. بنابر این در این گروه تیم میزبان، دو سهمیه از اروپا، یک تیم از آسیا، یک تیم از نورسیکا و برنده دیدار پلی‌آف آمریکای جنوبی و قاره آفریقا، شش سهمیه خواهند بود.

این رقابت‌ها همزمان در دو گروه مردان و زنان از 20 تا 24 ژوئن سال 2018 برابر با 30 خرداد تا سوم تیر ماه سال 97 برگزار می‌شود و 250 هزار دلار جایزه برای هر گروه اختصاص گرفته است. تیم های اول تا چهارم به ترتیب 100، 50، 35 و 25 هزار دلار جایزه دریافت می‌کنند و تیم های پنجم و ششم نیز پاداش 20 هزار دلاری دریافت می‌کند.

رقابت‌های دور مقدماتی در دو گروه سه تیمی و به صورت دوره ای برگزار می شود که تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می‌کنند و به صورت ضربدری به مصاف هم می روند تا برنده ها به دیدار نهایی و بازنده ها به دیدار رده بندی صعود کنند.

قهرمان سال 2018 این رقابت‌ها به مصاف تیم شانزدهم لیگ ملت های والیبال سال 2018 می‌رود تا برنده این مسابقه سهمیه لیگ ملت های والیبال سال 2019 را به دست آورد.

مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال سال 2018 مردان در مدت پنج هفته (چهارم خرداد تا سوم تیر ماه) برگزار می‌شود .

602

141 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار