اجرای طرح ثبت الکترونیکی طلاق در ۱۱ استان کشور/ ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج به زوجین

 رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: انجام برخی اقدامات در حوزه طلاق در بعضی از استان‌ها سبب کاهش قابل توجه آمار طلاق شده و این طرح باید در سایر استان‌ها نیز تعمیم یابد.

به گزارش ایسکانیوز انوشیروان محسنی بندپی گفت: کار ثبت الکترونیکی طلاق در کشور برای نخستین بار در کلانشهر مشهد اجرایی شد و همین موضوع تبعات مثبتی را به همراه داشته است.

وی افزود: اکنون شاهد هستیم که در شهر مشهد با اجرای طرح ثبت الکترونیکی طلاق، آمار جدایی زوجین در این شهر حدود ۸.۱ کاهش یافته و این آمار برای ما بسیار قابل توجه است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح ثبت الکترونیکی طلاق در برخی از استان‌های دیگر خبرداد و خاطرنشان کرد: ۱۱ استانی که میزان طلاق در آن‌ها از متوسط کل کشور بیشتر است، شناسایی شده و قرار است طرح اجرایی در مشهد در این استان‌ها نیز که زوجین آن‌ها مستعد طلاق هستند اجرایی شود.

محسنی بندپی با اشاره به اجرای طرح آموزش‌های پیش از ازدواج به زوجین اظهارکرد: یکی از برنامه‌های سازمان بهزیستی ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج به زوجین است. بدون شک با این آموزش ها، می‌توانیم در کاهش آمار طلاق در جامعه تاثیر گذار باشیم.

وی در خصوص وضعیت استانی که اکنون آموزش پیش از ازدواج به زوجین آن‌ها اجرایی شده است تصریح کرد: در حال حاضر در استان یزد طرح آموزش پیش از ازدواج به زوجین را اجرایی کرده ایم و اعتقاد ما این است که اجرای این طرح می‌تواند در کاهش طلاق موثر باشد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در رابطه با آمار طلاق در میان جامعه هدف سازمان بهزیستی کشور گفت: یکی از برنامه‌های ما در سازمان بهزیستی کشور ارائه آموزش‌های لازم به جامعه هدف سازمان بهزیستی است و اکنون آمار طلاق جامعه هدف سازمان بهزیستی کشور قابل قبول است.

میزان

700

کد خبر: 887943