اولین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران برگزار می شود

اولین نشست سراسری بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران با حضور رییس و اعضای هیأت مدیره این بانک و به منظور بررسی چالش ها و فرصت ها، 20 و 21 دی ماه در شیراز برگزار می شود.

به گزارش ایسکانیوز از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در این نشست سراسری علاوه بر رییس، معاونان و مدیران سازمان، مدعوینی از سازمان مدیریت بحران کشور، سازمان پدافند غیرعامل، سازمان هلال احمر، نیروی انتظامی (تشخیص هویت، آگاهی و پژوهشگاه علوم انتظامی)، کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی کشور، معاونت اجتماعی و معاونت حقوقی قوه قضاییه نیز حضور دارند.

دکتر رضا رئوفیان رییس بانک هویت ژنتیک ایران هدف از برگزاری این نشست را بررسی و تبیین ساختار بانک ژنتیک و کارکردهای آن عنوان کرد و افزود: هدف اصلی آن است که در این نشست بانک ژنتیک و کاربردهای آن به طور دقیق برای مدعوین معرفی و تشریح شود تا ارگان های ذی نفع بتوانند در مواقع لزوم از امکانات بانک بهره‌مند شوند.

وی افزود: با توجه به حضور نمایندگانی از سازمان مدیریت بحران در این نشست در خصوص اهمیت تهیه پروفایل ژنتیکی از مشاغل پرخطر و ذخیره آن در بانک نیز بحث و تبادل نظر می شود تا با دست یافتن به نتایج قابل قبول بتوانیم به فاز مشاغل پرخطر نیز ورود کنیم.

رییس بانک هویت ژنتیک ایران با اشاره به اینکه هم اکنون اقدامات مربوط به بانک در 31 استان در حال انجام است، گفت: نمونه گیری از مجرمین مرد که دارای جرایم سنگین و تکرارشونده هستند در زندان های کشور در حال انجام است و پیش‌بینی می شود تا نیمه بهمن ماه فرایند نمونه گیری مطابق برنامه به پایان برسد.

700

کد خبر: 894302