دستفروشان خیابان ولی عصر(عج) از اول بهمن جمع آوری می شوند

دوشنبه 25 دی 1396 - 12:45
کد مطلب: 897229
دست فروشی

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 11 تهران گفت: با حکم مقام قضایی، جمع آوری سد معبر دستفروشان محور خیابان ولی عصر(عج) از اول بهمن ماه توسط نیروی انتظامی و شهرداری منطقه 11 اجرا خواهد شد.

به گزارش ایسکانیوز کورش خرد در این باره افزود: با توجه به اعتراض های کسبه خیابان ولی عصر (عج) و اعتراض های مکرر مردم در پیام های 137 و 1888 که ناشی از نارضایتی سد معبر پیاده رو و مسدود شدن محل تردد عابران است و با توجه به تأثیر گذاری نا مطلوب بر انضباط شهری و اجتماعی، از اول بهمن ماه نسبت به جمع آوری و ساماندهی دستفروشان و بساط گستران محور خیابان ولی عصر (عج) اقدام خواهیم کرد.

خرد ادامه داد: در این خیابان برخی از افراد شرور تحت عنوان دستفروشی معابر را به تصرف خود در آورده اند که اغلب اوقات جمع آوری و رفع سد معبر توسط آنان به نزاع و درگیری کشانده می شود؛ پس شهرداری منطقه 11 طی درخواست از مقام قضایی، نسبت به اخذ دستور قضایی جهت پاکسازی معبر اقدام کرده است که طی این حکم مقرر شد نیروی انتظامی و شهرداری منطقه 11 از اول بهمن ماه نسبت به اعمال قانون در این معبر اقدام کند و طی مکاتباتی که با پلیس انجام شده مقرر شد برای استقرار عوامل و اجرای دستور قضایی مبنی بر پیش گیری از بروز نزاع و جوسازی اقدام شود.

آمادگی داریم این افراد را در بخش های کارگری حوزه های خدمات شهری ، فضای سبز و بازیافت با حقوق ماهیانه و بیمه تأمین اجتماعی به کار گیریم. ضمنا در صورت عدم تمایل آنان را به بازارچه های ساماندهی شده شهرداری معرفی خواهیم کرد

وی همچنین با اشاره به شناسایی و آمایش دستفروشان سطح محدوده در حدود 300نفر، از طرح شهرداری منطقه 11 برای حمایت از دستفروشانی که جزو اقشار آسیب پذیر جامعه هستند خبر داد و گفت: آمادگی داریم این افراد را در بخش های کارگری حوزه های خدمات شهری ، فضای سبز و بازیافت با حقوق ماهیانه و بیمه تأمین اجتماعی به کار گیریم. ضمنا در صورت عدم تمایل آنان را به بازارچه های ساماندهی شده شهرداری معرفی خواهیم کرد.

700

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار