این استان به عنوان استان دوستدار حقوق کودک معرفی شد

مدیرکل زنان و خانواده استانداری یزد از معرفی یزد به عنوان استان دوستدار حقوق کودک خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز، رقیه کرمانیان صبح امروز در نشست طرح توان‌افزایی سمن‌های همیار حقوق کودک و نوجوان با حضور معاون رئیس جمهور به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در حوزه کودکان در استان یزد پرداخت و اظهار داشت: طرح های مختلفی برای حمایت از حقوق کودک و نوجوان و آشنایی کودکان با حقوق شهروندی و اجتماعی آنها اجرا شده است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح ها با حضور کودکان و نوجوانان تمامی شهرستان ها و حتی اتباع برگزار شد، ادامه داد: یکی از این طرح ها آشنایی کودکان با کنوانسیون صلح و دوستی بود.

کرمانیان بیان داشت: کودکان در اجرای طرح های حمایتی با حقوق خود آشنا شده و تشکل ها نیز در کنار خانواده ها این آموزش ها را فرا گرفتند.

وی اضافه کرد: همچنین آموزش هایی را که لازم بوده خانواده ها در زمینه حقوق کودک و نوجوان فرا بگیرند با کمک تشکل‌ها و از طریق حضور در محلات و روستاهای استان یزد ارائه شده است.

مدیرکل زنان و خانواده استانداری یزد با اشاره به معرفی استان یزد به عنوان استان دوستدار حقوق کودک عنوان کرد: آموزش و موضوع کودکان برای ما بسیار مهم است و امید است در این راهی که گام برداشته ایم به درستی پیش برویم.

901/900

کد خبر: 899577