منابع مورد نیاز برای اتمام خطوط ۶ و۷ مترو در بودجه سال ۹۷ پیش بینی شده است

دوشنبه 2 بهمن 1396 - 12:45
کد مطلب: 899648
حجت الله میرزایی

معاون شهردار تهران گفت: برای اولین بار در بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران، شفافیت حداکثری اتفاق افتاده است و همه سازمان ها و شرکت ها ملزم به واریز درآمدهای خود به خزانه کل شدند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از مهر، حجت الله میرزایی در نشست خبری خود با اشاره به بودجه سال ۹۷ شهرداری گفت: برای نخستین بار در بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران شفافیت حداکثری اتفاق افتاده و همه سازمان ها و شرکت ها ملزم به واریز درآمدهای خود به خزانه کل شدند.

وی افزود: در بودجه ۹۷ حدود ۳۵ درصد از بودجه در اختیار مناطق قرار گرفته و به عبارتی بودجه غیر متمرکز است.

میرزایی با بیان اینکه در بودجه سال ۹۷، اولویت بندی پروژه ها انجام شده و اولویت ها موضوعی است گفت: تنها در بخش مدیریت بحران، پروژه های جدید تعریف شده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه نزدیک به ۵۰ درصد از کمک های غیرمأموریتی شهرداری حذف شده است،گفت: امیدواریم تا پایان ۴ سال آینده با شیب ملایم این کمک های غیر مأموریتی حذف شود.

وی یادآور شد: منابع مورد نیاز برای اتمام خطوط ۶ و۷ مترو نیز در بودجه سال ۹۷ پیش بینی شده است.

میرزایی در ادامه با اشاره به واکنش هایی که به گزارش تغییر و تحول شهرداری شد خاطرنشان کرد: تعجب می کنم چرا برخی نسبت به تهیه گزارش تغییر و تحول برآشفتند. گزارش تغییر و تحول فقط شامل نکات منفی نیست. طبیعی است هر مدیریتی در تهیه گزارش سهم خود از وضعیت موجود و تعهدات آینده را تعیین می کند و طبیعی است که نکات منفی برجسته شود. بخش هایی از این گزارش توسط مدیران میانی تهیه شده که از دوره های قبل همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه حجم زیادی از کار در مدیریت گذشته انجام شده اما الزاماً این فعالیت ها توسعه ای نبوده است، تصریح کرد: تخلف اصلی رخ داده در تهران اختلاس یا جابجایی اموال نیست بلکه از دست دادن فرصت های بزرگ در تهران است.

وی گفت: گزارش تغییر و تحول شهرداری بلافاصله پس از ارائه توسط شهردار به دادستانی ارسال شد.

به گفته میرزایی در بسیاری از موارد اجازه ساخت برج هایی بر خلاف مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی داده شده و عوارض اضافی دریافت شده است. برآورد می شود هزار میلیارد تومان عوارض اضافی بابت این تخلفات دریافت شده باشد.

معاون شهردار تهران با اشاره به سخنان یکی از معاونان شهردار سابق در خصوص استخدام ۱۳ هزار نفر در شهرداری یادآور شد: وی درباره چگونگی فرآیند استخدام توضیح داده و درباره چرایی استخدام توضیحی نداده است.

میرزایی افزود: حدود 2 هزار میلیارد تومان اسناد فاقد وجود دارد و با این شرایط نگران کننده مادی اقدامات مهمی از جمله گزارش تغییر و تحول شهرداری، پیش نیاز تدوین برنامه سوم شهرداری است.
706

176 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار