دانشگاه آزاد اسلامی در حفظ سرمایه‌های انسانی کشور موفق عمل کرده است

معاون سازمان صدا و سیما گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برکت‌ها و دستاوردهای فراوانی در زمینه تولید علم و تربیت نیروی متخصص برای کشور داشته است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از واحد علوم و تحقیقات، دکتر علی دارابی در نشست معرفتی استادان بسیجی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در این واحد دانشگاهی برگزار شد، گفت: اکنون از مرحله چرایی پیدایش، زمینه‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی عبور کرده‌ایم و لازم است نگاه آینده‌پژوهانه به انقلاب اسلامی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: باید ببینیم که با توجه به چشم‌انداز انقلاب اسلامی باید به چه نقطه‌ای می‌رسیدیم، بنابراین لازم است پیش‌دستانه به آسیب‌شناسی پرداخته، سوالات نسل جوان را احصاء کنیم و پاسخ‌های منطقی و مستدل به آنها بدهیم.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه زحمت اساتید، کارکنان و دانشجویان بسیجی که همواره پیشتاز هستند و برای رضای خدا تلاش می‌کنند، در عرصه‌های مختلف مضاعف است، گفت: براساس نظرسنجی‌ها، استادان دانشگاه در رتبه نخست گروه‌های مرجع قرار دارند که این نشانه اعتماد جوانان و دانشجویان به استادان است و این رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند.

دکتر دارابی با تاکید بر انتقال ارزش‌ها به جامعه از سوی نسل جوان بسیجی، گفت: باید شبانه‌روزی در بسیج کار کنیم تا در انتقال ارزش‌ها به جامعه بتوانیم موفق عمل کنیم، البته کار در رسانه سخت‌تر است، چون با دیدگاه‌ها و نگاه‌های مختلف سر و کار دارد.

دکتر سیدیعقوب زراعت کیش رئیس بسیج اساتید واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی نیز در آغاز این نشست، با اشاره به پیشرفت‌های ملموس جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف علمی، دفاعی، دیپلماتیک، پزشکی و...، جمهوری اسلامی در سایه رهبری مقام عظمای ولایت را یک نعمت بزرگ خواند.

وی افزود: پتانسیل بالقوه و چارچوب ساختاری خوبی در کشور وجود دارد که در سایه رهبری فرزانه انقلاب و تلاش گسترده‌تر می‌تواند پیشرفت‌های بیشتری برای کشور رقم بزند.

کد خبر: 904510