برترین‌های جشنوارها­ی منطقه‌ای کاشان معرفی شدند

سه‌شنبه 8 اسفند 1396 - 11:15
کد مطلب: 911162
ب

پنجاه و نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کاشان با اعلام اسامی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش ایسکانیوز از انجمن سینمای جوانان ایران، آیین اختتامیه پنجاه و نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کاشان شامگاه دوشنبه 7 اسفندماه با حضور جمعی از مسئولین، مدیران و هنرمندان در تالار آزادی دانشگاه کاشان برگزار شد.

براساس این گزارش اسامی نفرات برتر در بخش‌های فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس به شرح زیر است:

در بخش پژوهش فیلم مستند از میان چهار کاندید :

« محمدعلی هاشم پور» برای فیلم « بیست و شش » از بابل

« علیرضا دهقان و راحیل صحرایی» برای فیلم « بی گدار» از تهران

« فرشاد احمدی دستگردی» برای فیلم «رودنامه خوانی » از اصفهان

« محمدهادی اسفندیاری » برای فیلم «بایداق» از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ 25 میلیون ریال به «علیرضا دهقان و راحیل صحرایی» برای فیلم « بی گدار » از تهران اهدا شد.

در بخش فیلمنامه از میان 6 کاندید:

« آرمین ایثاریان» برای فیلم « شکارچی نهنگ » از تهران

« علی عسگری و فرنوش صمدی» برای فیلم « نگاه » از تهران

« عاطفه محرابی» برای فیلم « #ساعت_چهار» از تهران

« ابوالفضل کاهانی» برای فیلم « بین ما» از اصفهان

« فردین انصاری نژاد» برای فیلم «نرمش » از اصفهان

« حامد اصلانی» برای فیلم «دریازدگی » از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ 25 میلیون ریال به « ابوالفضل کاهانی» برای فیلم« بین ما » از اصفهان تعلق گرفت.

در بخش تصویربرداری از میان 4 کاندید :

« هاشم مرادی» برای فیلم « از حَسَکه با عشق» از تهران

« حسن ناحی» برای فیلم « تالسا » از تهران

«علی حسین زاده» برای فیلم « چتر خاکستری» از اصفهان

« ایمان صالحی» برای فیلم « مرد و مرگ» از اصفهان

«احسان کفاش» برای فیلم « اتیکت» از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ 30 میلیون ریال به «ایمان صالحی» برای فیلم تجربی «مرد و مرگ» از اصفهان اهدا شد.

در بخش تدوین از میان 5 کاندید :

«یلدا جبلی» برای فیلم «نگاه » از تهران

«سروش محمدزاده» برای فیلم « #ساعت_چهار» از تهران

«حسن کوچکی» برای فیلم « نرمش » از اصفهان

« سیدمهدی حسینی» برای فیلم « ارباب» از تهران

«رضا پیلگاه » برای فیلم « تنیدن در تن» از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ 30 میلیون ریال به « سروش محمدزاده » برای فیلم « #ساعت _ چهار » از تهران اهدا شد.

در بخش صدا از میان 5 کاندید:

«علی کاظمی» برای صدابرداری فیلم «وحشی» از اصفهان

«محمود خرسند» برای صداگذاری فیلم « #ساعت_چهار » از تهران

« آرش قاسمی» برای صداگذاری فیلم « درخت زیتون سعد» از تهران

«احسان افشاریان» برای صداگذاری فیلم « از حَسَکه با عشق» از تهران

«حسن شبانکاره » برای صداگذاری فیلم « تنیدن در تن» از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ 25 میلیون ریال مشترکاً به علی کاظمی برای صدابرداری فیلم «وحشی» از اصفهان و محمود خرسند برای صداگذاری فیلم « #ساعت_چهار» از تهران اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم پویانمایی از میان 5 کاندید :

« علی عزیزی» برای فیلم «پروانگی» از تهران

«سپیده اقبالی» برای فیلم « سبز و صورتی» از تهران

«داریوش اسکویی» برای فیلم «باربر» از تهران

«امیرحسین رحیم زاده» برای فیلم «پالیزار» از کاشان

تندیس جشنواره و مبلغ 30 میلیون ریال به "علی عزیزی برای فیلم «پروانگی» از تهران اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم مستند از میان 5 کاندید:

«رضا غلامی مطلق» برای فیلم « قارشلق» از بجنورد

«علی خوشدلی» برای فیلم «چهل و یک» از کاشان

«محمدرضا حافظی» برای فیلم «راه بی عبور» از خرم آباد

«سعید شاه حسینی» برای فیلم «حلبی ساز» از اراک

«علیرضا دهقان» برای فیلم «بی گدار» از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ 30 میلیون ریال به محمدرضا حافظی برای فیلم «راه بی عبور» از خرم آباد اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم با نگاه تجربی از میان 3 کاندید:

علی گردان برای فیلم «هجوم» از تهران

بهنام عافیت برای فیلم «خوابگرد» از تهران

رضا پیلگاه برای فیلم «تنیدن در تن» از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ 30 میلیون ریال به رضا پیلگاه برای فیلم «تنیدن در تن» از تهران اختصاص یافت.

بهترین فیلم بخش ویژه

علی شاهیده به خاطر مجموعه آثار با موضوع تاریخ و فرهنگ شهر کاشان تندیس جشنواره و مبلغ 30 میلیون یال را از آن خود کرد.

در بخش بهترین فیلم داستانی از میان 5 کاندید:

مرتضی خانجانی برای فیلم « بین ما » از اصفهان

فرنوش صمدی برای فیلم « نگاه » از تهران

شاهین علیخانپور برای فیلم « نرمش» از اصفهان

حامد اصلانی برای فیلم « دریازدگی » از تهران

عاطفه محرابی برای فیلم «#ساعت _ چهار» از تهران

تندیس جشنواره و مبلغ 35 میلیون ریال به شاهین علیخانپور برای فیلم «نرمش» از اصفهان اهدا شد.

در بخش تقدیر ویژه هیئت داوران

لوح تقدیر و مبلغ 2 میلیون ریال به عنوان جایزه ویژه هیئت داوران به سیاوش فرهادی برای فیلم «دومان» از بجنورد اهدا شد.

دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال به «شهره موسوی» برای بازی در فیلم «وحشی» از اصفهان اهدا شد.

دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال به "حامد سرامانی و سارا موسوی" برای طراحی صحنه فیلم "بازگشت از نیمه راه" از گرگان اهدا شد.

دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال به " محمد طالبی " برای فیلم داستانی " زنبوردار " از کاشان اهدا شد.

جایزه بزرگ جشنواره

از میان 6 کاندید:

آرمین ایثاریان برای فیلم « شکارچی نهنگ» از تهران

شاهین علیخانپور برای فیلم « نرمش» از اصفهان

مرتضی خانجانی برای فیلم « بین ما» از اصفهان

حامد اصلانی و امیر آرین برای فیلم «دریازدگی» از تهران

عاطفه محرابی برای فیلم « #ساعت_چهار» از تهران

پوریا حیدری اوره برای فیلم «نگاه » از تهران

مرتضی خانجانی برای فیلم «بین ما » از اصفهان تندیس جشنواره و مبلغ 50 میلیون ریال را از آن خود کرد.

بخش فیلمنامه

لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال به امید رشیدی نسب و بهزاد علوی برای فیلمنامه «بار هستی» از خرم آباد اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال ریال به عباس محمدی گیلوائی " برای فیلمنامه « در حمام نمره » از تهران تعلق گرفت.

لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال به عنوان نفر سوم به محمدرضا امین آبادی، امیرحسین شاکری فینی برای فیلمنامه «مکان» از کاشان اختصاص پیدا کرد.

دیپلم افتخار و مبلغ 15 میلیون ریال به عنوان نفر دوم به نسیم سیفی پور، نسیم محمدی فارسانی، مجید شیدا برای فیلمنامه «نارین» از تهران اهدا شد.

تندیس جشنواره و مبلغ 20 میلیون ریال به عنوان نفر اول به علی شیرخانی برای فیلمنامه « بهمن کوتاه» از تهران تعلق گرفت.

تندیس جشنواره ، مبلغ 20 میلیون ریال جایزه نقدی به عنوان بهترین فیلمنامه اقتباسی به بابک نبی زاده برای فیلمنامه «زیباترین سرباز زمین» از تهران اهدا شد.

تندیس جشنواره ، مبلغ 15 میلیون ریال جایزه نقدی و الویت حمایت از تولید اثر به مبلغ 60 میلیون ریال به عنوان بهترین فیلمنامه بخش ویژه به جعفر بزمی‌یان برای فیلمنامه « گلوله‌ای که به هدف نخورد » از کاشان تعلق گرفت.

بخش عکس

لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال به امین دهقان برای عکس « کویر مرنجاب» از اصفهان اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال به عنوان بهترین استعداد جوان به "محمدامین فنایی" برای عکس "نگاه" از اراک اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال به عنوان عکس سوم به" آرمین امیریان" برای عکس " مشروط" از اصفهان تعلق گرفت.

دیپلم افتخار و مبلغ 15 میلیون ریال به عنوان عکس دوم به "مجید حجتی" برای عکس « سفره های طلایی» از اصفهان اختصاص پیدا کرد.

تندیس جشنواره و مبلغ 20 میلیون ریال به عنوان عکس اول به حسین قربانی مهرزاد برای عکس " خرس و پرنده" از تهران تعلق گرفت.

لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال به عنوان عکس بخش ویژه به محمدرضا دومیری گنجی برای مجموعه عکس « گذری بر جاذبه های شهر کهن » از تهران اهدا شد.

هیئت داوران در بخش مجموعه، اثری را شایسته دریافت جایزه نیافت.

پنجاه‌ و‌نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان در سه بخش مسابقه­ فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس، از تاریخ ۴ تا ۷ اسفندماه سال‌‌جاری توسط انجمن سینمای جوانان ایران، شهرداری کاشان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر کاشان برگزار شد.

502

134 / 160

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار