نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

بدهی 67 درصدی دولت به کارگران

چهارشنبه 9 اسفند 1396 - 11:02
کد مطلب: 911546
قاضی پور

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال های اخیر میزان حقوق پرداختی به کارگران بر اساس نرخ تورم جلو نرفته و دولت از این بابت، بدهی 67 درصدی به کارگران دارد.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایسکانیوز عنوان کرد: طی سال های اخیر حقوق کارگران بر اساس افزایش نرخ تورم تعیین نشده و درواقع دولت از این بابت بدهی داشته و باید در سه یا چهار سال آتی، آن را تسویه کند تا این کارگران بتوانند با حداقل حقوق معیشتی که تنها 30 درصد ازمخارج آنان را کفاف میکند، گذران زندگی کنند.


وی تاکید کرد: تا به امروز، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی دولت کنونی دستمزد سال 97 کارگران را تعیین نکرده، در حالی که باید تا به این تاریخ اعلام می شد، 67 درصد طلب کارگران که با بی توجهی به افزایش نرخ تورم به وجود آمده است را نمی توان در یک وعده پرداخت کرد ولی دولت قادر است که هفده درصد از این مقدار بدهی را به علاوه 10 درصد نرخ تورم موجود پرداخت کند و باقی آن نیز در سال های آینده تسویه شود.


قاضی پور بیان کرد: دولت علاوه بر این بدهی ها، به مسکن کارگران مظلوم نیز توجهی نداشته و زحمت گذاشتن آجر روی آجر را به خود نمی دهد و این در حالی است که کارگران باشرف ترین انسان ها بوده و بسیجیان بی مدعای خطه تولید هستند.


وی اظهار داشت: دولتی ها از آه این کارگران بترسند و بدانند که این شخصیت های انقلابی گوش به فرمان مقام معظم رهبری بوده و بهتر است که به جای واردات بی جهت و بی دلیل و هدر دادن ذخایر انقلاب به فکر ایجاد اشتغال داخلی و فعال ساختن نیروهای ایرانی در عرصه تولید باشند.

55 / 29

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار