تخفیف ویژه هتل‌ها  برای تهرانی ها

رئیس اتحادیه هتل و هتل آپارتمان‌های تهران گفت: در ایام عید نوروز هیچ افزایش قیمتی به صورت رسمی ابلاغ نشده و هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها در این ایام برای گردشگران ایرانی و خارجی تخفیف ۴۰ درصدی و برای فرهنگیان تخفیف ۵۰ درصدی را لحاظ کرده‌اند.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ محمدعلی فرخ‌مهر اظهار کرد: ظرفیت پذیرش مهمان از سوی هتل، هتل آپارتمان، سوئیت و مسافرخانه‌های تهران در مجموع ۲۵ هزار نفر است که به طور میانگین در ایام عید تنها ۳۵ تا ۴۰ درصد از این ظرفیت از سوی مسافران استفاده می‌شود.

وی درباره قیمت‌گذاری نرخ اقامت در هتل ها و محل های اقامتی گفت: هر ساله قیمت گذاری اماکن اقامتی در شورایی متشکل از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و اتحادیه تعیین می شود که عموما نظر بخش خصوصی در این قیمت گذاری مورد توجه قرار می گیرد.

رئیس اتحادیه هتل و هتل آپارتمان‌های تهران یادآور شد: در حال حاضر قیمت‌های ارائه شده از سوی اماکن اقامتی، کاملا رقابتی است و بخش خصوصی بر این عقیده است که با توجه به کاهش قدرت خرید عموم مردم، هزینه اقامت در هتل‌ها و هتل آپارتمان های باید کاهش یابد.

فرخ مهر بیان کرد: دولت با استفاده از بسته‌های حمایتی همچون کاهش مالیات و بیمه اماکن اقامتی می تواند به کاهش هزینه اقامت مسافران در شهر تهران کمک شایانی کند.

او گفت: در ایام تعطیلات عید نوروز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری تهران برنامه‌های متنوعی را برای شهر تهران در نظر گرفته‌اند که شرایط مناسبی را برای اقامت و گذراندن وقت در شهر تهران ایجاد کرده است.

۸۰ درصد مهمانپذیرها خالی است

همچنین شاهرخ محمدزاده - رئیس اتحادیه مهمانپذیران به ایسنا، گفت: شهر تهران دارای ۱۱۰ مهمانپذیر و ۶۰ اقامتگاه با ظرفیت ۲۰۰۰ تخت خواب است که در ایام تعطیلات عید نوروز فقط ۱۰ تا ۲۰ درصد از این ظرفیت استفاده می شود.

او افزود: بنابر برنامه ریزی های صورت گرفته در ایام تعطیلات عید نوروز تخفیف ۴۰ درصدی برای عموم افراد و ۵۰ درصدی برای فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

محمدزاده یادآور شد: در سال های گذشته در ایام نوروز اقامتگاه های غیراستاندارد در اختیار فرهنگیان قرار می گرفت که برای تعطیلات عید نوروز ۱۳۹۷ تصمیم بر آن شده اقامتگاه‌های استاندارد با تخفیف ۵۰ درصدی در اختیار فرهنگیان قرار گیرد.

رئیس اتحادیه مهمانپذیران در پاسخ به این سوال که قیمت گذاری مهمانپذیرها از حالت دستوری خارج شده است، گفت: قیمت گذاری مهمان پذیرها بنابر روال سابق است و قرار بر آن است در آینده نزدیک اقامتگاه ها در صورت استانداردسازی و با توجه به معیارهای تعیین شده در محدوده خاصی، نرخ متناسب را دریافت کنند.

منبع: ایسنا

400

کد خبر: 912053