دومین همایش سراسری فرماندهان بسیج صنعت آب و برق کشور/ رونمایی از نظام‌نامه تشکیل، تقویت و توسعه پایگاه‌های بسیج صنعت آب و برق

سه‌شنبه 15 اسفند 1396 - 17:33
کد مطلب: 913593
دواد طارمی

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو با اینکه دومین همایش سراسری فرماندهان بسیج صنعت آب و برق کشور با رویکرد توانمندسازی و کمک به کارآمدی صنعت فردا برگزار می‌شود، گفت: در این مراسم نظام‌نامه تشکیل، تقویت و توسعه پایگاه‌های بسیج صنعت آب و برق و اپلیکیشن سحاب رونمایی خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ داوود طارمی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو ، با اشاره به اینکه دومین همایش سراسری فرماندهان بسیج صنعت آب و برق کشور با رویکرد توانمندسازی و کمک به کارآمدی صنعت فردا برگزار می‌شود، یادآور شد: سال گذشته پس از برگزاری نخستین دوره این همایش توانسته بودیم برای اولین بار از سازمان بسیج مستضعفین تأیید برنامه‌ای را برای سال 96 دریافت کنیم که پس از ابلاغ آن به تمامی رده‌های صنعت و در یک ارتباط تنگاتنگ با مجموعه شرکت‌های زیرمجموعه و اقشار مختلف بسیج توفیقات خوبی در این زمینه حاصل شده است.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو افزود: در زمینه بروز ریزگردهای خوزستان از ظرفیت موجود بسیج استان‌ها برای حضور و کمک در این منطقه استفاده شده و در بخش مصرف بهینه و ترویج و توسعه فرهنگ مصرف بهینه برق نیز معاونت توانیر مجموعه به صورت ویژه وارد عمل شده است.
او تصریح کرد: در هفته پدافندغیرعامل امسال هم مانوری با محوریت قطع برق حدود هزار نقطه از مراکز مهم و حساس به منظور بررسی میزان آمادگی مراکز مربوطه در قبال تأمین برق اضطراری برگزار شد که برای نخستین بار بسیج به عنوان ناظر این مانور وارد عمل شده بود.
طارمی با اشاره به اینکه این همایش به منظور ارزیابی عملکرد بسیج صنعت آب و برق کشور برگزار می‌شود، ادامه داد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته در این مراسم کارگاه آموزشی پیش‌بینی شده که مراکز برتر بسیج شرکت‌های مادرتخصصی وزارت نیرو به ارائه عملکرد و نحوه فعالیت خود خواهند پرداخت.
او با اشاره به حضور وزیر نیرو و رئیس سازمان بسیج مهندسان کشور در مراسم یاد شده، گفت: با مشارکت تمامی مدیران وزارت نیرو نظام‌نامه «تشکیل، تقویت و توسعه پایگاه‌های بسیج صنعت آب و برق کشور» تهیه و تنظیم شده است. این نظام‌نامه آماده شده و در اختیار وزیر نیرو است که براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در این مراسم از این نظام‌نامه نیز رونمایی خواهد شد.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو با اشاره به اینکه در این مراسم از اپلیکیشن ویژه سحاب این مرکز رونمایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: همچنین در این نشست برنامه کارکرد تخصصی سال 97 بسیج را به مراکز ابلاغ کرده و به تشریح ماموریت‌های سال آینده مجموعه خواهیم پرداخت.
طارمی خاطرنشان کرد: با همکاری حوزه مدیریت بحران وزارت نیرو درصدد هستیم تا در سال آینده تیم‌های واکنش سریع بسیج وزارتخانه را به منظور افزایش سرعت کمک‌رسانی در شرایط بروز بحران تشکیل دهیم.
او در پایان با اشاره به حضور 500 نفر از فرماندهان و بسیجیان برادر و خواهر سراسر کشور در این همایش یک‌روزه گفت: همچنین در این برنامه تفاهم نامه‌ای میان بسیج وزارت‌نیرو و روابط‌عمومی وزارتخانه منعقد خواهد شد تا تمامی بسیجیان صنعت به همراه کلیه بسیجیان اقشار کشور بتوانند درحوزه مباحث فرهنگی و فرهنگ سازی مصرف آب و برق کشور مأموریت پیدا کرده و به نقش آفرینی بپردازند.

402

169 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار