قتل یا خودکشی؛ دوراهی مهم آقای بازپرس

شنبه 19 اسفند 1396 - 09:47
کد مطلب: 914302
خودکشی

پرونده مرگ پسر جوانی که جسدش تنها با یک لباس زیر بر تن و حلق آویز کشف شده بود با درخواست اولیای دم دوباره در دادسرای جنایی تهران بررسی می شود.

به گزارش ایسکانیوز،روز 12 مرداد ماه سال جاری بود که کشف جسد حلق آویز شده در خانه ای تحت حوزه استحفاظی کلانتری 115 رازی به بازپرس کشیک قتل پایتخت اطلاع داده شد.

سریعا پس از اعلام این موضوع به بازپرس سجاد منافی آذر وی به همراه تیمی از اداره دهم آگاهی به محل حادثه در خیابان مختاری اعزام شدند.

در بررسی های اولیه مشخص شد که نزدیک به یک هفته از مرگ متوفی می گذرد اما به دلایلی مرگ از نوع مشکوک تشخیص داده شد.

باتوجه به مشکوک بودن مرگ این پسر جوان سریعا پرونده ای در شعبه سوم بازپرسی دادسرای جنایی تهران تشکیل شد.

بنابر اطلاعات مندرج در پرونده به دلیل گذشت زمان بیش از حد از مرگ متوفی بدن کاملا سیاه شده بود.

تحقیقات اولیه در زمینه این موضوع با حضور پدر مرد جوان در اداره آگاهی انجام شد.

پدر این مرد به افسر پرونده گفت: از آنجایی که چند روزی از پسر جوانم بیخبر بودم تصمیم گرفتم به سراغش بروم.

وقتی به خانه اش وارد شدم یکدفعه با جنازه حلق آویز شده اش در حالیکه بدنش سیاه و کبود شده بود روبرو شدم و سریع موضوع را با پلیس در میان گذاشتم.
این پدر داغدیده در ادامه افزود: خودم هم باورم نمی شود که او خودش را کشته باشد و حالا که روز مرگش را یادم می آید متوجه می شوم ساعتی قبل از حادثه پسرم با مادرش تماس گرفت و گفت حالم خوب است.

پس از ثبت این اطلاعات در پرونده موضوع تحت بررسی های دقیق قرار گرفت و با مشخص شدن علت مرگ که بنابر نظریه پزشکی قانونی فوت براثر فشار بر عناصر حیاتی گردن به دلیل فشار جسمی قابل انعطاف بود مشخص شد متوفی خودکشی کرده است.

به همین دلیل پرونده با اعتراض اولیای دم در زمینه فوت مشکوک فرزندشان که مدعی بودند تحقیقات در این زمینه کامل انجام نشده است و به این ترتیب پرونده برای بررسی اعتراض اولیای دم به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

اولیای دم مقتول در زمینه فوت مشکوک فرزندشان مدعی بودند: به دلایلی ما احتمال می دهیم که فرزندمان به دست فرد یا افرادی کشته شده باشد.

روز حادثه پسر همسایه با یک بشقاب حلوا به پسرم سر زده بود و سر و صدای زیادی نیز از واحد پسرم شنیده بود که نشان از درگیری پسرم با افرادی داشت.

همچنین بررسی های ماموران در محل نشان می دهد که کارت های هویتی برای اشخاص ناشناسی در محل دیده شده است که در روند تحقیقات به آنها رسیدگی نشده بود.

در ثانی پسر من در حالی در پشت بام حلق آویز شده بود که پایش به زمین می رسید و دست هایش نیز آزاد بود پس با بررسی این موضوع متوجه موارد مشکوکی در مسئله می شوید.

در آخر این را هم اضافه می کنیم که وسایلی نیز از خانه سرقت رفته است و این ظن ما را به مرگ مشکوک پسرمان زیاد می کند.

بنابراین گزارش پرونده دوباره به دادسرا ارجاع شد تا بار دیگر تحقیقات بیشتری در پرونده انجام شود تا علت دقیق مرگ متوفی مشخص شود.

فارس

705

166 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار