از سوی مجلس صورت گرفت

حذف مصوبه ممنوعیت اعمال جراحی به منظور پیشگیری دائمی از بارداری

یکشنبه 20 اسفند 1396 - 14:20
کد مطلب: 914810
جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی نیرو و علوم، تحقیقات و فناوری با حضور رییس جمهور

مجلس مصوبه خود مبنی بر ممنوعیت کلیه اعمال جراحی به منظور پیشگیری دائمی از بارداری را جهت تأمین نظر شورای نگهبان لغو کرد.

به گزارش ایسکانیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز یکشنبه (20 اسفند 96) به بررسی و رفع ایرادات شورای نگهبان نسبت به طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت پرداختند.

نمایندگان مجلس جهت رفع ایرادات این شورا ماده یک طرح و تبصره آن را که کلیه اعمال جراحی به منظور پیشگیری دائمی از بارداری را ممنوع و عدم رعایت آن توسط شاغلین حرف پزشکی را تخلف محسوب می‌کرد حذف کردند.

همچنین وکلای ملت جهت رفع دیگر ایراد شورای نگهبان به این طرح ماده 2 آن را نیز که درباره ممنوعیت هرگونه تبلیغ درباره پیشگیری از بارداری و کاهش فرزندآوری بود حذف کردند.

نمایندگان مجلس در ادامه با رأی موافق به حذف ماده 3 و 4 طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت، ماده 5 را نیز جهت تأمین نظر شورای نگهبان از این طرح حذف کردند.

ماده 5 عنوان می‌داشت که از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون عبارت «حداکثر تا 3 فرزند» در بند 2 و تبصره 3 ماده 9 قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب شهریور سال 70 و عبارت «حداکثر 3 فرزند» در بند 4 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون تنظیم خانواده و جمعیت و قانون اصلاح قانون تنظیم خانواده و جمعیت و تبصره 7 ماده 7 قانون تأمین خدمات درمانی، مستخدمین دولت نسخ می‌شود.

منبع: فارس

304

190 / 156

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار