مردمی شدن مسابقات بین‌المللی قرآن کریم هدف سازمان اوقاف است/دعوت از خانواده شهدای مدافع حرم برای حضوردرمسابقات

جمعه 25 اسفند 1396 - 13:24
کد مطلب: 916226
مسابقه قران

مسئول کمیته مدعوین سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه از خانواده‌های شهدای مدافع حرم کشورهای لبنان، عراق، سوریه، افغانستان و ... برای حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دعوت کرده‌ایم، گفت: هدف و رویکردی که در سازمان اوقاف به آن توجه داریم، مردمی شدن مسابقات بین‌المللی قرآن کریم است.

به گزارش ایسکانیوز، حسن ربیعی؛ مسئول کمیته مدعوین سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در نشست مسئولان کارگروه‌ها و اعضای این کمیته اظهار کرد: حضور مردم و جامعه قرآنی در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم باعث شکوه و عظمت مسابقات می‌شود.
وی با اشاره به اینکه باید بتوانیم مسابقات قرآنی باشکوه و در شان نظام جمهوری اسلامی برگزار کنیم، گفت: هدف و رویکردی که در سازمان اوقاف به آن توجه داریم، مردمی شدن مسابقات بین‌المللی قرآن کریم است و در همین راستا کمیته‌ای به‌نام کمیته مدعوین تشکیل شد؛ همه با هر جنسیت، سن و تحصیلاتی می‌توانند از سفره نورانی قرآن استفاده کنند.
مسئول کمیته مدعوین سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه هدف‌گذاری و پیش‌بینی سازمان اوقاف حضور 50 هزار نفر مدعو در ایام مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سالن مسابقات است، تصریح کرد: اگر نظام برنامه‌ریزی و سازماندهی ما مناسب باشد حضور مردم چشمگیر و خوب خواهد بود.
ربیعی با اشاره به اینکه بخشی از جمعیت سازماندهی شده‌اند که یک دهم جمعیت مدنظرمان است، گفت: از چند طریق مردم را برای حضور در مسابقات دعوت می‌کنیم؛ دعوت مردم از طریق اطلاع‌سانی رسانه‌ها، دعوت از سازمانها و موسسات قرآنی برای حضور جمعیت قرآنی و دعوت از علاقه‌مندان قرآنی مثل نمازگزاران مساجد مدنظرمان قرار دارد.
وی تاکید کرد: اگر مردم و مسئولان در مسابقات بین‌المللی قرآن حضور پررنگی داشته باشند، سطح و شان مسابقات افزایش پیدا می‌کند.
مسئول کمیته مدعوین سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم خاطرنشان کرد: هیچ یک از مسابقات قرآنی کشورهای مختلف قابل مقایسه با ایران نیست؛ در ایران اسلامی با توجه به پایه‌های قرآنی و معنوی مردم، شاهد استقبال مردم و مسئولان هستیم.
ربیعی با اشاره به اینکه جامعه هدفمان برای حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم فقط متدینین و خانواده‌های مذهبی نیست، تصریح کرد: یکی از سیاستهای ما افزایش جذابیت مسابقات است تا از این طریق باعث حضور تمامی اقشار مردم در مسابقات شویم.
وی جذابیت دوره‌های قبلی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را پایین دانست و گفت: باید برای افزایش جذابیت مسابقات، جشنواره و جُنگ قرآنی با حضور هنرمندان در حوزه قرآنی برگزار شود و برای ایجاد جذابیت بصری و میدانی مسابقات از حضور برخی افراد استفاده کرد.
مسئول کمیته مدعوین سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم درباره حضور مدعوین بین‌المللی مسابقات گفت: علاوه بر دعوت از وزرای قرآنی و اوقاف کشورهای اسلامی از خانواده‌های قرآنی و شهدای مدافع حرم کشورهای لبنان، عراق، سوریه، افغانستان و ... دعوت کرده‌ایم.

روابط عمومی سازمان اوقاف

۷۰۵

166 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار