حاجی بابایی:دو سوم از بودجه کل کشور را شرکت های دولتی می بلعند

دوشنبه 6 فروردین 1397 - 16:59
کد مطلب: 917770
حضور دکتر حاجی بابایی نماینده مجلس  در ایسکانیوز

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد:بودجه شرکت های دولتی ساماندهی نشده است و حدود دو سوم از بودجه کل کشور را بودجه شرکت های دولتی می بلعد

به گزارش ایسکانیوز، حمید رضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:ساماندهی نشده بودجه شرکتهای دولتی مشکلات عمده ای در این کشور ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات عمده و اساسی این است که کسی تعداد شرکت های دولتی را نمی داند، افزود: در بودجه ای که به مجلس می آید تعداد شرکت های دولتی وجود ندارد و اگر در فلان قسمت 40 درصد دولت سهم دارد و 60 درصد طرف مقابل اصلا در بودجه لحاظ نمی شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در درجه نخست باید احصاء شود که چند شرکت دولتی در کشور وجود دارد و سپس بررسی شود که عملکرد شرکت های دولتی در طول یک سال چیست، چراکه در مجلس موضوع بودجه شرکت های دولتی به میزان نیاز مورد بحث و بررسی قرار نمی گیرد.

وی با بیان اینکه شرکت های دولتی سعی می کنند از بودجه های عمومی دولت نیز به سمت شرکت های دولتی سوق دهند، یادآور شد: یک نمونه از سوق دادن بودجه دولتی به شرکت ها بحث یارانه ها است، البته در سال 96 مجلس موفق شد 102 هزار میلیارد تومان درآمدی که در شرکت های دولتی زیرمجموعه شرکت ملی نفت و وزارت نفت قرار داشت، را در بودجه عمومی قرار دهد.

حاجی بابایی، افزود: اگر یک روزی مجلس این فرصت را پیدا کند که بودجه شرکت های دولتی را بررسی، شفاف سازی و احصاء کند دیگر در این کشور مشکل پول وجود نخواهد داشت، البته در حال حاضر مشکل پول وجود ندارد بلکه مشکل عدم بررسی، عدم شفافیت و عدم تحقق عدالت است که مشکلات اقتصادی کنونی را رقم زده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بحث بودجه شرکت های دولتی یکی از اولویت هایی است که باید به فوریت مورد بررسی قرار گیرد و تعیین تکلیف شود.

منبع:خانه ملت

301

131 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار