جزئیات ثبت رکورد تاریخی تولید در پلیمر آریا ساسول/ تولید از مرز 1.760 میلیون تن گذشت

شنبه 18 فروردین 1397 - 10:52
کد مطلب: 919756
پتروشیمی

مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول با اشاره به ثبت رکورد تاریخی در پلیمر آریا ساسول، اعلام کرد: سال 96 بیش از یک میلیون و 760 هزار تن محصول تولید شده که یک رکورد جدید در تاریخ ساخت و راه‌اندازی این مجتمع پتروشیمی است.

به گزارش گروه اقصادی ایسکانیوز؛ امیرحسین بحرینی، با اشاره به ثبت رکورد تاریخی افزایش تولید در مجتمع پلیمر آریا ساسول در سال 96، گفت: ظرفیت طراحی مجتمع پلیمر آریاساسول یک میلیون و 690 هزار تن تولید در سال شامل همه محصولات اصلی و جانبی است.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول با اعلام اینکه سال 96 برای نخستین بار فراتر از ظرفیت اسمی و طراحی شده پلیمر آریا ساسول محصول تولید شده است، تصریح کرد: تولید تجمعی در این مجتمع پتروشیمی تا پایان سال 1396 به بیش از یک میلیون و 760 هزار تن رسیده که فراتر از 100 درصد است.

این مقام مسئول، افزود: سال 1395، تولیدی معادل یک میلیون و 670 هزار تن در پتروشیمی آریا ساسول محقق شد که سال 96 با ثبت یک تولید بی سابقه عملا رکورد بالاترین تولید در این مجتمع پتروشیمی به ثبت رسیده است.

او در تشریح مهمترین دلایل ثبت رکورد جدید تولید در پلیمر آریا ساسول هم توضیح داد: بزرگترین کاری که در سال 96 انجام شد، اجرای برنامه‌ریزی عملیاتی بر اساس پروژه‌های بهبود بوده است.

بحرینی با یادآوری اینکه در پلیمر آریا ساسول برنامه بلندمدت را به صورت سالانه برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در ادارات مختلف جزئی شده و در نهایت به منافع کارکنان گره خورده است، تاکید کرد: در شرکت پلیمر آریا ساسول، برنامه بلندمدت برای سال 2022 میلادی تدوین شده و بر اساس این چشم انداز، اهداف بلندمدت تعریف، سپس برنامه هر سال مشخص شده و اجرای آن در اولویت برنامه قرار گرفت.

به گفته این مقام مسئول در این راستا، در سال 1396 همه 41 دپارتمان سازمان، پروژه‌های بهبود را در راستای اهداف 2022 میلادی تدوین و تعریف کردند. در نهایت 996 پروژه در کل سازمان تعریف شد که 12 پروژه آیتم‌های حیاتی تعریف شد زیرا روی سودآوری، ایمنی، آینده و ریسک تاثیر مستقیم دارند و مدیرعامل خودش بر نحوه اجرای آنها مدیریت می‌کند و برای پیشبرد آنها ماهانه جلسه داشته‌ایم.

مدیرعامل پلیمر آریا ساسول با بیان اینکه سال 96 برای اولین بار واحد الفین به صورت مستمر 126 تن در ساعت اتیلن روی ظرفیت طراحی تولید کرده است، تبیین کرد: در پلیمر آریا ساسول به دنبال پایداری و استمرار تولید حداکثری هستیم و گلوگاه‌های تولید اتیلن را برطرف کرده‌ایم.

او با تاکید بر اینکه سال 96 فراتر از ثبت یک رکورد جدید می توانستیم محصول تولید کنیم ولی مقاطع زمانی زیادی بوده که تولید پلیمر آریا ساسول کمتر از این مقدار بوده زیرا خوراک نداشتیم، افزود: با این وجود در ماه‌های بهمن و اسفند مستمر خوراک دریافت کردیم و مستمر تولید انجام شد درحالی که در واحدهای مشابه الفین در کشور چنین تولیدی محقق نشده است.

بحرینی، خاطرنشان کرد: از دیگر دستاوردهای سال 96 در پلیمر آریا ساسول را می‌توان ثبت رکورد بالاترین سود خالص ارزی و ریالی نام برد به طوری‌که تا پایان سال 1396 حدود 500 میلیون دلار سود ارزی خالص کسب شد و به رغم افزایش قیمت اتان این سود حاصل شده است.

402

169 / 161

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار