پیوستن 350 دستگاه به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات

دوشنبه 20 فروردین 1397 - 10:44
کد مطلب: 920395
سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات راه‌اندازی شد

شمار دستگاه های اجرایی بخش های دولتی و خصوصی در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سال جدید به 350 دستگاه رسید.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، پس از پیوستن شهرداری کلان شهر تهران به سامانه دسترسی به اطلاعات تعداد دستگاه ها به 350 رسید و به نظر می رسد با اجرائی شدن قول شهردار تهران، پاسخگویی به درخواست ها و مطالبات مردمی از این پس در این مجموعه شکل جدی تر و نظام مند تری به خود بگیرد.

تاکنون شهرداری های مشهد، اصفهان، کرج و کرمانشاه به این سامانه متصل شده اند که بیشترین درخواست های مردمی مربوط به شهرداری اصفهان (4 درخواست) بوده که به (3 درخواست) پاسخ داده شده است. شهرداری کرج نیز از 3 درخواست تنها به یک درخواست پاسخ داده است.

بخش گزارشات سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات که در نشانی http://foia.iran.gov.ir/web/guest/totalreport قابل دسترسی است نیز حکایت از آن دارد که وزارت کشور با (177 درخواست) ، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با (91 درخواست)، بانک مرکزی با (95 درخواست) و وزارت امور اقتصاد و دارائی با (89 درخواست) در صدر پاسخگو ترین دستگاه ها به مطالبات مردمی قرار دارند.

تا کنون یک هزار و 694 درخواست در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ثبت شده که از این تعداد به یک هزار و 353 درخواست پاسخ داده شده است، بطور کلی میانگین پاسخگویی دستگاههای متصل به سامانه 80 درصد می باشد.

در بین استانداری ها، بیشترین درخواست های مردمی مربوط به استانداری هرمزگان با 69 درخواست بوده است. همچنین استانداری های البرز، کرمان، تهران، فارس، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان پاسخی به شکایات حوزه مربوطه خود نداده اند.

در حوزه بانک ها نیز پس از بانک مرکزی با (95 درخواست) ، بیشترین درخواست های مردمی به ترتیب مربوط به بانک کشاورزی (8 درخواست)،بانک تجارت (6 درخواست)، بانک مسکن (5 درخواست) و بانک سرمایه ( 4 درخواست) بوده است.

165 شکایت نیز در سامانه ثبت شده که به 72 عدد آن پاسخ داده شده است.

500

160 / 160

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.