شورا ظرف 10 روز شهرداری کارآمد انتخاب کند

چهارشنبه 22 فروردین 1397 - 09:30
کد مطلب: 920981
 اسماعیل دوستی

نایب رئیس سابق کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: به نظر من شورا باید جلسات فشرده بگذارد و ظرف 10 روز شهردار کارآمدی برای شهر تهران انتخاب کند، بدون شک اگر بیشتر از این زمان طول بکشد،عدم انتخاب به موقع شهردار به کارهای خدماتی و عمرانی و اجتماعی آسیب می رساند.

به گزارش ایسکانیوز ،اسماعیل دوستی گفت: به نظر من شورا باید جلسات فشرده بگذارد و ظرف ده روز شهردار کارآمدی برای شهر تهران انتخاب کند، بدون شک اگر بیشتر از این زمان طول بکشد، این عدم انتخاب به موقعه شهردار به کارهای خدماتی و عمرانی و اجتماعی آسیب می رساند.

وی بیان کرد: میزان ضرر و زیان بی ثباتی در مسئله مدیریت شهری تهران را نمی توان محاسبه کرد اما اعتقاد دارم شورا باید به این مسئله توجه بیشتری می کرد زیرا از همان ابتدا مسئله مشخص بود و نجفی اعلام کرده بود بیمارم اما شورا اصرار کرد این فرد در کرسی مدیریت شهر بماند.

این عضو سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه فکر می کنم نجفی تلاش های خودش را انجام داد، گفت: اما در انتخاب معاونین اش دچار اشتباه شد و در واقع انسجام در کارگروه او وجود نداشت.

دوستی تاکید کرد: متاسفانه تعدادی از معاونین نجفی جزیره ای عمل می کردند و به همین دلیل نتوانستند به آن اهدافی که از پیش تعیین کرده بودند، دست یابند.

وی با اشاره به ویژگی شهردار بعدی تهران اظهار کرد: شهردار بعدی باید حتما تجربه مدیریت شهری داشته باشد، انسان متخصص، متعهد و انقلابی و ارزشی باشد و کسی باشد که بتواند از تمام ظرفیت های حکومت استفاده کند و کارهای شهرداری تهران را به پیش ببرد.

عضو سابق شورای شهر تهران درباره کارنامه نجفی در شهرداری عنوان کرد: اگر به گذشته باز نگردیم بهتر است اما اعتقاد دارم او از همه پتانسیل ها و ظرفیت های نظام استفاده نکرد.

دوستی با تاکید بر اینکه اساسا در شهرداری تهران سیاسی کاری سمی مهلک است، گفت: اگر در شورا و شهرداری سیاسی کار وجود دارد باید تغییر موضع داده شود و استراتژی این ها خدمت باشد زیرا سیاسی کاری در شهرداری زیان آور است.

وی ادامه داد: به اعتقاد بنده کارنامه شورای پنجم را در حال حاضر نمی توان ارزیابی کرد زیرا این ها مدت کمی است که در شورا استقرار دارند اما به هر حال مشخص است که اعضای شورا از تجربه لازم و کافی برخوردار نیستند و باید بر روی مسائل بیشتر وقت بگذارند و مطالعه کنند و از سوی دیگر به متن شهرداری تهران توجه داشته باشند.

وی افزود: شهرداری تهران یک اقیانوس است و می توان در این اقیانوس کار کرد زیرا ظرفیت های اقتصادی شهر تهران فوق العاده است و به هیچ وجه نمی توان گفت این مجموعه در کسب درآمد عاجز است.

وی ادامه داد: بنده معتقدم به اینکه ظرفیت های اقتصادی شهرداری تهران بسیار است و می توان درآمد سرشاری را از این طریق کسب کرد و شهری زیبا تحویل شهروندان داد. ضمن اینکه شورای شهر باید از مسائل حزبی و گروهی به صورت کامل فاصله بگیرد و فقط به امور حرفه ای و اداره شهر توجه کند.

فازس
706

176 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار