تاکید شهرداران شیراز و درسدن آلمان بر گسترش همکاری‌ها

سه‌شنبه 28 فروردین 1397 - 09:38
کد مطلب: 932587
 شهرداران شیراز و درسدن آلمان

شهرداران شهرهای شیراز و درسدن آلمان در یک نشست بر گسترش همکاری‌ها بین دو شهر در ابعاد مختلف تاکید کردند.

به گزارش ایسکانیوز، شهردار درسدن آلمان که همزمان با برگزاری رویداد هفته‌ی دانشگاه درسدن در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده است، با شهردار شیراز دیدار و گفت و گو کرد.

شهردار شیراز در این دیدار گفت: شیراز در زمینه زیرساخت‌های فیبر نوری، جزو شهرهای پیشتاز کشور است و این می‌تواند زمینه تعاملات گسترده شهرداری این شهر با دیگر شهرهای جهان باشد.

حیدر اسکندرپور گفت: در حال حاضر در تدارک آماده کردن طرح جامع ترافیک برای شیراز هستیم و در نظر داریم با هوشمندسازی زیرساخت‌های کنترل ترافیک و نظارت بر ایمنی معابر، مشکلات این حوزه را برطرف کنیم که امیدوارم با توجه به پیشرفت‌های شهر درسدن در این زمینه بتوانیم با استفاده بهینه از تجربیات آن شهر، در زمینه پروژه‌های هوشمند سازی همکاری داشته باشیم.

شهردار شیراز ضمن اشاره به اهمیت حوزه های حمل و نقل در زندگی شهرنشینی گفت: علی رغم اختلاف نظرهای فراوان برای استفاده از تراموا در شیراز، ما معتقدیم در بافت مرکزی شهر می شود از تراموا استفاده کرد و با توجه به اینکه تراموای شهر درسدن یکی از تجربه‌های موفق سیستم های حمل و نقل اروپا است، استفاده از تجربیات مدیریت شهری درسدن در این زمینه می‌تواند روشنگر راه توسعه حمل و نقل عمومی شیراز باشد.

اسکندرپور با بیان ویژگی های منحصر به فرد شیراز در زمینه های مختلف گردشگری، از جمله گردشگری فرهنگی، هنری، اقتصادی و رویداد محور، خطاب به همتای آلمانی خود گفت: شهرداری شیراز به منظور تقویت زیرساخت های گردشگری در شیراز و حمایت از این صنعت، همکاری و مشارکت ویژه ای با سرمایه گذاران این حوزه دارد؛ کمااینکه در حال حاضر هتل‌های شهر از پرداخت عوارض معاف هستند و هفت توافق نامه اصولی نیز برای ساخت هفت هتل پنج ستاره در شیراز انجام شده که می‌تواند ظرفیت گردشگری شیراز را ارتقا بدهد.

شهردار شیراز افزود: خوشبختانه شیراز بین مردم اروپا شهری شناخته شده است و گردشگران زیادی از کشورهای اروپایی به این شهر سفر می کنند. ما ضمن استقبال از ارتباط دوسویه شرکت‌های گردشگری و آژانس های شهر درسدن با شیراز، این آمادگی را داریم که زمینه توسعه این ارتباط را از طریق خطوط زمینی به شهرهای یزد، اصفهان وسایر نقاط ایران فراهم کنیم.

وی همچنین با اشاره به سابقه طولانی شهر شیراز در زمینه فرهنگ، به بیان برخی فعالیت‌های فرهنگی شهرداری شیراز پرداخت و گفت: در کشور ایران مباحث فرهنگی و هنری در بخش‌های مختلف متولیان مختلف و خاص دارد اما در کلانشهرهایی همچون شیراز، برگزاری هفته‌های فرهنگی، مناسبات گردشگری، جشن‌ها و آیین‌های ملی و سنتی بر عهده شهرداری است و این موضوع نشأت گرفته از توانمندی مالی، انسانی و فکری این مجموعه است که زمینه اجرای برنامه‌های فاخر و حمایت از هنرمندان را فراهم می کند.

شهردار شیراز با اشاره به جایگاه شهر شیراز در عرصه های مختلف هنری و فرهنگی، فضای این شهر را برای اجرای برنامه‌های فاخر موسیقی و برگزاری کنسرت ها، مطلوب توصیف کرد و گفت: شهرداری شیراز در زمینه واگذاری سالن، ایجاد فرصت برای حضور هنرمندان در شهر و ... نهایت همکاری را با متولیان این حوزه دارد.

مهندس اسکندر پور ضمن تأکید بر زیبایی و جاذبه‌های شهر شیراز که البته محدود به فصل و دوره خاصی نمی شود، خاطرنشان کرد: چنانچه در روزهای آغازین بهار و همزمان با آیین سنتی نورز به شیراز سفر کنید، با انبوهی از بهارنارنج‌ها و گل های رنگارنگ، جشن ها، رنگ‌ها و برنامه‌های هنری مواجه می‌شدید که بی شک چهره‌ای متفاوت از شیراز را در ذهنتان به یادگار می‌گذاشت؛ از این رو پیشاپیش از شما دعوت می‌کنم که سال آینده حتما در ایام نوروز به شیراز سفر کنید.

همکاری در زمینه‌های مدیریت شهری همچون ایجاد زیرساخت‌های تحقق شهر هوشمند، اجرای طرح های مشترک در زمینه محیط زیست همچون ساخت تصفیه خانه فاضلاب و نیز همکاری‌های فرهنگی و گردشگری از جمله محورهای توافق ضمنی شهرداران شیراز و درسدن آلمان بود که مقرر شد به زودی هر دو طرف، طرح های پیشنهادی خود را به یکدیگر ارائه دهند.

درسدن، مرکز ایالت زاکسن کشور آلمان به‌شمار می‌رود و اکنون رویداد هفته دانشگاه درسدن در شیراز در حال برگزاری است.


901

86 / 29

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار