استاندار البرز؛

طرح جامع مدیریت پسماند در استان البرز تدوین شود

سه‌شنبه 28 فروردین 1397 - 22:30
کد مطلب: 932893
محمدعلی نجفی استاندار البرز

استاندار البرز گفت: برای مدیریت پسماند استان باید با حضور کارشناسان و متخصصان طرحی جامع تهیه و تدوین می شود و دستور العمل آن نیز تمامی دستگاه ها ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایسکانیوز، محمدعلی نجفی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان که در استانداری برگزار شد؛ با بیان اینکه البرز در این بخش با ضعف مواجه است افزود: باید در اسرع وقت نسبت به برنامه ریزی در این بخش اقدام کرد.

وی ادامه داد: طی حدود 6 ماه اخیر کارشناسان بسیاری برای ارائه برنامه در حوزه مدیریت پسماند مراجعه کرده اند که سازمان محیط زیست باید برنامه ها و نظرات کارشناسی را اخذ کرده و تدابیر لازم را به دستگاه ها ابلاغ کند.

نجفی با اشاره به اینکه البرز بعنوان سی و یکمین استان کشور با چالش های متعدد و ضعف در زیرساخت ها مواجه است گفت: بر این اساس از ابتدای حضور به طور جد پیگیر توسعه راه ها و ایجاد اشتغال در استان بودیم که در این رابطه نیز توفیقات ارزشمندی حاصل شد، بنابراین حضور میدانی در حوزه مدیریت پسماند و رسیدگی به مسائل این بخش ضروری است.

وی افزود: به جد درصدد مسافربری شدن فرودگاه پیام و توسعه و رونق گردشگری و بوم گردی در استان هستیم و اگر مدیریت درستی در حوزه پسماند صورت نگیرد، با مشکل مواجه خواهیم شد.

استاندار البرز با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا و آماده سازی بستر اجرای این طرح اضافه کرد: مردم و مسئولان باید در کنار یکدیگر با تعامل و هم افزایی برای مدیریت پسماند اقدام کنند.

وی گفت: با توجه به رویکرد دولت مبنی بر حفاظت از محیط زیست، فضای کشور برای اجرای طرح های زیست محیطی فراهم است و باید از چنین بستری برای تدوین و اجرای طرح های کارشناسی بهره برداری کرد.

نجفی با بیان اینکه باید تکالیف و وظایف تمامی دستگاه ها برای مدیریت پسماند مشخص و ابلاغ شود افزود: در این خصوص حوزه معاونت عمران باید وارد عمل شده و با استفاده از نظرات کارشناسان طرحی در این خصوص تدوین شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه مدیریت پسماند به جد ورود خواهیم کرد و آینده روشنی را در این بخش پیش رو داریم.

901

86 / 29

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار