اولین همایش سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران برگزار می‌شود

یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 08:45
کد مطلب: 933937
اردوی جهادی دندانپزشکی ،پزشکی ، فرهنگی ویژه کودکان کار

دبیر علمی اولین همایش سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: اولین همایش سلامت دهان با رویکردى نوین و کاملاً متفاوت در تیر ماه سال ١٣٩٧برگزار می شود.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از روابط عمومی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران دکتر عبدالحمید ظفرمند عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکى شهید بهشتی و عضو کمیته سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اظهار کرد: ما برای اولین بار در ایران همایشی را تحت عنوان همایش سلامت دهان با یک رویکردى کاملا متفاوت برگزار خواهیم کرد. چون موضع ارتقاء سلامت دهان یک موضع علمی و مدیریتى است و صرفاً بهداشتى نیست . این چنین رویکردى و نگاهى انگیزه برگزارى این کنگره است .

وی افزود: این همایش دو هدف دارد: اولا - آشنایى همکاران با مؤلفه هاى قانونى و اجتماعى مختلفى که در ارتقاء سلامت دهان نقش دارند ، و ثانیا - جلب توجه مسئولین اجرائى کشور به جایگاه ویژه حوزه سلامت دهان و مبانى سیاست گذاری در این حوزه ، در کلان نظام سلامت .
دبیر علمی اولین همایش سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: عوامل بسیار متعددی در سلامت دهان و دندان نقش دارند . اگر بخواهیم که سطح سلامت دهان جامعه را ارتقا دهیم و همینطور هزینه هاى سلامت دهان را براى مردم و نظام اجرائى را کاهش دهیم ، ‌باید به همه این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشیم . آموزش بهداشت تنها یکى از راهکارهاى ارتقاء سلامت دهان جامعه است !

ظفرمند اظهار کرد: ما در حوزه بهداشت نیز باید نگاه کلان‌تری داشته باشیم و همچینین در حوزه آموزش اهرم های بسیار موثرتری داریم . در حوزه ی مواد و تجهیزات نیز نکات قابل توجه زیادی وجود دارد که می بایست به آنها نیز توجه کرد و البته بسیارى موارد دیگر که در این همایش می توانیم چهار عنوان آنرا مورد مداقه و بحث قرار دهیم .

وى همچنین تصریح کرد: اگر بخواهیم به اهداف 1404 که کاهش هزینه از جیب مردم است و اهداف برنامه پنجم توسعه دست یابیم ، باید به همه‌ مؤلفه هاى مؤثر در ارتقاء سلامت دهان توجه داشته باشیم و گرنه برنامه ها موجب اتلاف منابع مالى و مهمتر نیروى انسانى می شود.

عضو کمیته سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اظهار کرد: این همایش ملى بوده و تلاش داریم سازمان بهداشت جهانی را با کمک دفتر همکاریهاى این سازمان مستقر در دانشگاه شهید بهشتى با توجه به محوریت نقش جمهورى اسلامى ایران در منطقه EMRO را درگیر این همایش کنیم .

ظفرمند یادآور شد: زمان برگزاری این همایش 27 تا 29 تیر ماه سال جاری است و محل برگزاری آن در هتل المپیک تهران خواهد بود.

701

31 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار