بیش از هر زمانی به وحدت بین ملت ها نیازمندیم

سخنگوی دولت با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان به وحدت و همبستگی بین ملتها و دولتها چه در داخل و چه در روابط با کشورهای اسلامی نیازمند هستیم، گفت: عربستان سعودی چهره‌ای زشت از اسلام را به کشورهای جهان معرفی می‌کند.

به گزارش ایسکانیوز،محمدباقر نوبخت؛ سخنگوی دولت با حضور در مصلی تهران در بازدید از بخشهای مختلف سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد: ما امروز بیش از هر زمان به وحدت و همبستگی بین ملتها و دولتها چه در داخل و چه در روابط با کشورهای اسلامی نیازمند هستیم.

وی با ابراز تاسف از جنایتهای عربستان گفت: این تاسف بار است که کشوری مثل عربستان که مهد اسلام بوده و دایه مسلمانی دارد، چنین جنایات بی‌رحمانه‌ای را انجام می‌دهد و ما می‌بینیم که انسانهای بی دفاع را اینگونه قتل عام می‌کند.

سخنگوی دولت ادامه داد: جای تاسف است یک کشوری که داعیه مسلمانی دارد به مسلمان دیگری حمله‌ور می‌شود؛ بدون تردید عربستان مهد اسلام است اما می‌بینیم هواپیماهایش انسان‌های بی‌دفاع را قتل‌عام می‌کند؛ انسان فکر می‌کند که با امکانات کشورهای مستکبر چرا باید کشور اسلامی و آن هم عربی را اینگونه قتل‌عام کند؟ علاوه بر این، آنها خودشان را عرب می‌دانند و یک کشور عربی نباید کشور دیگر عرب را قتل عام کند.

نوبخت در ادامه با بیان اینکه چه صحنه‌های دردناکی در این قتل عام دیده می‌شود که یک کودکی در کنار مادری زیر آوار قرار گرفته بود و از او جدا نمی‌شود، تصریح کرد: عربستان چگونه می‌تواند پاسخگوی آنها باشد؟ عربستان به جای تعامل با کشور مسلمانی مثل ایران می‌رود با رژیم صهیونیستی متحد و نزدیک می‌شود و به کشور آمریکا که شیطان بزرگ و بدون تردید دستش به خون بی‌گناهان آغشته است، پناه می‌برد.

وی با اشاره به آیات نورانی قرآن درخصوص وحدت و همدلی بین اقوام و ملتها تاکید کرد: ما اگر به قرآن بازگردیم؛ با هیچ یک از آیات قرآن، آنچه که داعش امروز با نام اسلام و قرآن بر سر مردم و انسانیت می‌آورد را نمی‌توان توجیه کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: عربستان سعودی چهره‌ای زشت از اسلام را به کشورهای جهان معرفی می‌کند؛ به همین دلیل است که ما نیازمند وحدت هستیم.

نوبخت یادآو شد: ما نسبت به عربستان و سایر کشورهای اسلامی و عربی انتظار داریم که به جای پیوستن به اسرائیل و امریکا، از کشور مسلمان ایران حمایت کنند و اگر حتی حمایت هم نمی کنند لااقل به این کشور خیانت هم نکنند.

لازم به ذکر است جمهوری اسلامی ایران در سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم میزبان بیش از ۳۰۰ مهمان خارجی از ۸۴ کشور جهان در بخش آقایان، بانوان، روشندلان و طلاب علوم دینی است تا پس از ۵ روز رقابت قرآنی نفرات برتر بخش‌های مختلف این مسابقات مشخص شود.

روابط عمومی سازمان اوقاف

۷۰۵

کد خبر: 934826