سرقت مینی بوس در پوشش آقا معلم 

دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 - 01:45
کد مطلب: 936079
سرقت

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مجرمی سابقه دار خبر داد که در پوشش یک معلم اقدام به فریب راننده مینی بوس کرده و در ادامه به شیوه بی هوشی اقدام به سرقت مینی بوس و رها کردن راننده آن در بیابان های منطقه قرچک ورامین می کرد. 

به گزارش ایسکانیوز،سرهنگ "فخرالدین افراسیابی" ، در خصوص نحوه آغاز رسیدگی به این پرونده، گفت: پرونده ای از شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 4 تهران به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد مبنی بر اینکه مالک یک دستگاه مینی بوس در شکایت خود عنوان کرده بود فردی پس از بی هوش کردن وی، اقدام به سرقت مینی بوسش کرده است.

اظهارات مالباخته :

راننده مینی بوس که پیکر نیمه جانش در زمین های کشاورزی منطقه قرچک ورامین توسط کشاورزان پیدا و به بیمارستان این شهرستان منتقل شده بود، پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: " فردی حدوداً 45 ساله ضمن معرفی خود به عنوان معلم تربیتی یک مدرسه راهنمایی، مدعی شد که قصد بردن دانش آموزان مدرسه به سینما را دارد؛ به این بهانه اقدام به کرایه دربست مینی بوس کرد و پس از توافق بر سر قیمت کرایه، سوار مینی بوس من شد. دو نفری به سمت مدرسه حرکت کردیم؛ در طی مسیر این شخص از من درخواست کرد تا مقابل یک سوپر مارکت توقف کنم تا به گفته خودش برای دانش آموزان نوشیدنی خریداری کند؛ پس از دقایقی این شخص با یک پاکت آبمیوه به داخل مینی بوس برگشت و در ادامه یکی از آبمیوه ها را به من تعارف کرد. به هیچ عنوان تصور نمی کردم که تمامی صحبت ها و کارهای این شخص ظاهرسازی و مقدمه سازی برای سرقت باشد؛ به محض اینکه مقداری از آبمیوه را نوشیدم، دیگر متوجه هیچ چیزی نشدم؛ فقط زمانی که به هوش آمدم متوجه شدم که چندین روز است که داخل بیمارستانی در شهرستان ورامین بستری هستم و سارق اقدام به سرقت کلیه مدارک شناسایی و مینی بوس من کرده است. آن گونه که به من در بیمارستان گفتند مرا در زمین های کشاورزی و در حالتی نیمه جان پیدا کرده و به بیمارستان آورده بودند" .

شناسایی و دستگیری متهم :

با توجه به شیوه و شگرد سرقت به شیوه بی هوشی، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام چهره نگاری و بررسی سوابق مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمین حرفه ای و سابقه دار به نام "س. ( 46 ساله )" شدند که پیش از این نیز دو بار به اتهام سرقت به شیوه بی هوشی دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی تصویر "س. " از سوی مالباخته، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه مشیریه شده؛ در مراجعه به این محل و انجام تحقیقات نامحسوس پلیسی اطلاع پیدا کردند که "س." اقدام به تجهیز محیط پیرامونی مخفیگاه خود به دوربین های مداربسته کرده تا به محض مشاهده پلیس اقدام به فرار از محل کند.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی به قصد دستگیری "س."، کنترل نامحسوس از محل سکونت و مخفیگاه این مجرم سابقه دار و حرفه ای را در دستور کار خود قرار داده و سرانجام در مورخه 29 فروردین ماه سال جاری زمانی که وی قصد داشت از منزل خارج شود، او را دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

افراسیابی با اشاره به کشف مینی بوس مسروقه در نزدیکی محل سکونت متهم پرونده، گفت: متهم پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ و مواجه حضوری با شاکی پرونده، لب به اعتراف گشود و صراحتا به سرقت به شیوه بی هوشی و رها کردن در بیابان های اطراف تهران اعتراف نمود.

پایگاه خبری پلیس پایتخت

۷۰۵

166 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار