هنگام پاسخگویی، دامن عبایتان را جمع می کنید و کنار می کشید/ به جای بحران سازی های کاذب به مسائل اصلی کشور بپردازید

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور از حاشیه سازی های اخیر وی انتقاد کرد،

به گزارش ایسکانیوز،پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور از حاشیه سازی های اخیر وی انتقاد کرد.

متن نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم


ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای روحانی

ضمن عرض سلام و آرزوی توفیق خدمتگزاری برای شما و مجموعه همکارانتان،پیرامون اظهارات اخیر حضرتعالی نکاتی به ذهن رسید که خدمتتان عارض میشویم.

صراحتا خدمتتان عرض میکنیم مدتی است که بنای دانشجویان بسیجی بر نادیده انگاشتن مواضع حاشیه ساز شما در مجالس مختلف است. چرا که این سبک از اظهارات را میشناسیم و هدف آن را میدانیم.اما آنچه که اخیرا در حال طرح آن هستید و نوع رفتاری که در مواجهه با مسائل کشور اختیار کرده اید مجموعه تمام عیاری از فرار رو به جلو، شانه خالی کردن از مسئولیت، توهین به فرهنگ پاسخگویی و حتی در مواردی اهانت به شعور افکار عمومی است.


لازم است یادآوری کنیم که حضرتعالی رییس قوه مجریه کشور هستید که به تبع آن علاوه بر اختیارات متعدد اجرایی ریاست شورای عالی امنیت،انقلاب فرهنگی، فضای مجازی و...را نیز در اختیار دارید و با این وجود هنوز به گونه ای مطالبه میکنید که گویا هیچ مسئولیتی در کشور ندارید.

جنابعالی در بازه های زمانی بسیاری چه در زمان تبلیغات انتخابات چه غیر آن همه دستاوردهای کشور را به نام خود زدید ، در برخی موارد به تبلیغ دستاوردهایی از دولت پرداختید که حتی وجود خارجی نداشت، وعده هایی دادید که یکی یکی عملی نشدند و هر زمان که نوبت به پاسخگویی رسید دامن عبایتان را جمع کردید و کنار کشیدید و به اظهار تکدر از بالا رفتن نرخ دلار و بیکاری بسنده کردید. در دولت محرمانه ها بسیاری از قراردادهایی که رابطه عمیقی با امنیت و معیشت کشور داشتند را تحت عنوان محرمانه جلو بردید و کوچکترین حقی برای در جریان قرار دادن افکار عمومی در چگونگی روند اداره کشور قائل نشدید اما در حوزه فضای مجازی که فعالیت آن را فتح الفتوح دولت قلمداد کردید و عدم فیلترش را ناشی از سیاست های دولت خود دانستید و در زمان مسدود شدنش به طور کل دولت را از قضیه خارج کرده و از خود سلب اختیار کردید و طرفدار شفافیت شدید. در آستانه نابودی کامل توافقی که همه سرمایه کشور را بر آن سرمایه گذاری کرده اید روزه سکوت گرفته اید و در اوج بحران های مالی، ارزی، منطقه ای و... تصمیم گرفتید دعوا و مشاجرات خود با دستگاه های نظارتی را به کف مردم بیاورید و دامنه اختلاف افکنی هایتان را به نیروهای مسلح بکشانید که البته پاسخ مناسبی دریافت کردید

جناب آقای روحانی

آنچه انگیزه نگارش این وجیزه شد آن بود که به نظر میرسد حضرتعالی هیچ اراده ای برای حل مشکلات و معضلات مردم ندارید و ترجیح میدهید همه سوتدبیر و مدیریت پرهزینه و ضعیفی که در دولتتان حادث شده است را با فرافکنی و اظهارات حاشیه ساز کمرنگ جلوه دهید، این دولت پایان خواهد یافت و دوران ریاست شما مانند هر رییس جمهور دیگری به پایان خواهد رسید و مجموعه ۸ سال دولت شما با همه نقاط مثبت و منفی اش بارها قضاوت خواهد شد.امید است در ۳ سال باقیمانده دست از این رویه بردارید و به جای بحران سازی های کاذب و اطهارات عوامفریبانه به مسائل اصلی کشور بپردازید که بهره براری سیاسی شما و نزدیکانتان از مسائل مختلف بدون توجه به ارایه راه حل آن باعث ایجاد چالش های جدی برای کشور شده است... فانْظُرُوا کَیْفَ کانَ عاقِبَةُ الَّذینَ مِنْ قَبْلُ


و السلام من اتبع الهدی...

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور

204

کد خبر: 947208