درسی با عنوان نتیجه اعتماد به دشمن را در مدارس تدریس کنید

دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای خطاب به وزیرآموزش و پرورش خواستار افزودن درسی با عنوان نتیجه اعتماد به دشمن در تمام مقاطع تحصیلی شدند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز؛ متن این نامه به شرح زیر است: دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش خواستار افزودن درسی با عنوان نتیجه اعتماد به دشمن در تمام مقاطع تحصیلی شدند.

برگ‌های تاریخ پر فراز و فرود کشورمان سرشار از اتفاقات و وقایعی است که نگاهی بر برخی از آن‌ها نتایج اعتماد به دشمن را نشان داده است و ما را به مبارزه با دشمن و حفظ استقلال دعوت می‌کند. اما هر از گاهی، غباری از غفلت ما را فرا گرفته و سبب تکرار این اتفاقات ناگوار می‌شود.

قطعا یکی از این اتفاقات، تعدی مجدد دشمن دیرینه مردم و انقلاب اسلامی به صورت رسمی و خروج از برجام است که برای بار دیگر دشمنی دولت آمریکا نسبت به مردم ایران را نمایان ساخت و حقانیت سخنان حکیمانه‌ رهبر فرزانه انقلاب را اثبات گردانید و برگ دیگری از تاریخ این کشور که با مذاکره و اعتماد به شیطان بزرگ آغاز شده بود را با دشمنی آشکار به پایان برد تا همگان بدانند استکبار جهانی و شیطان بزرگ کیست و نتیجه اعتماد بر آن چیست.

همانطور که مقام معظم رهبری در بیانات خود در ۱۴ خرداد ماه ۹۵ برتجربه گرفتن از برجام تاکید کردند و گفتند: «یک تجربه‌ای ما در مذاکرات هسته‌ای پیدا کردیم؛ این تجربه را نباید فراموش کنیم. این تجربه این است که اگر ما تنازل هم بکنیم، آمریکا دست از نقش مخرّب خودش برنمی‌دارد؛ این را ما در مذاکرات هسته‌ای تجربه کردیم. خیلی خب، این یک تجربه است، این شد تجربه حالا خیلی‌ها قبل از این تجربه هم می‌دانستند، امّا بعضی هم که نمی‌دانستند، حالا بدانند.»

نظام آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد اثرگذار در جامعه که نقش جهت‌دهی به اذهان عمومی فرد فرد جامعه را بر عهده دارد، باید وظیفه‌ خود بداند تا در جهت تبیین و روشن‌سازی مسائل مهم و حیاتی جامعه‌ اسلامی و جمهوری اسلامی ایران به عنوان اسوه و نمونه‌ ملت‌ها و امت‌های منطقه و مغز متفکر تشیع و جهان اسلام، عمل نموده و اسنادی همچون برجام را که به تعبیر شخص رئیس جمهور تمام مسائل درون نظام جمهوری اسلامی از فرهنگ گرفته تا معیشت و حتی آب خوردن مردم! را نیز شامل می‌شد، برای اطلاع و عبرت مردم شریف و امت عزیز اسلام تبیین و تشریح نماید تا از تکرار چنین تصمیماتی که به ضرر مردم عزیز و کشور می‌باشد جلوگیری شود.

همگان بخاطر داریم پس از امضای برجام از سوی کشور‌های ۱+۵، ریاست محترم جمهور بر تدریس برجام به عنوان برگی از تاریخ تاکید داشتند. اما حال ما دانشجویان این مرز و بوم با تاکید بر لزوم عمل به دستور ریاست محترم جمهور مبنی بر تدریس درس برجام، از شما وزیر محترم نیز می‌خواهیم همچون آن روزی که به موجب افتخار به این سند تدریس آن در مدارس شروع شد، امروز با افزودن درسی در کتب مقاطع مختلف تحصیلی با عنوان «نتیجه اعتماد به دشمن (برجام)»، نتیجه تلخ این اعتماد، به سبب اهمیت تاریخی آن تدریس شود و نتیجه تخطی از فرامین، ولی امر مسلمین تببین شده تا کودکان ما بدانند تعدی از فرامین معظّم له چه پیامد‌هایی در پی دارد.

202

کد خبر: 949576