ارتباطات تشنه بازنگری در فرم و محرک های محتوا

جمعه 28 اردیبهشت 1397 - 10:08
کد مطلب: 950094
سایپا

محتوا یکی از ابزارهای انتزاعی است که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بامخاطب ارتباط برقرار می کند و از آنجا که انسان ها موجوداتی کنجکاو هستند،سعی می کنند از ارتباط ایجاد شده یک همفکری بدست آورند.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز؛ در عصری که به لطف کانال های ارتباطی سهولت دسترسی و انتقال اطلاعات به بالاترین سطح در طول تاریخ حیات بشر رسیده است باید در لحظه گسیل ارتباط را بررسی کرد و در زمانی که برای هر نوع ارتباط کانال های ارتباطی مختلف در حال رقابت هستند، یک موضوع اهمیت ویژه ای دارد و آن تهیه محتوای مناسب برای پیام هایی است که می خواهد مخاطب را جذب کند.

محتوا یکی از ابزارهای انتزاعی است که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با مخاطب ارتباط برقرار می کند و از آنجا که انسان ها موجوداتی کنجکاو هستند و میل به کشف حقیقت در وجودشان نهادینه شده است، سعی می کنند از ارتباط ایجاد شده یک همفکری بدست آورند و در همجه ارتباطات موجود سعی در تشخیص پر محتواترین و جذاب ترین ارتباط دارند.

فعالان حوزه ارتباطات این روزها باید در روش های تهیه محتوا، حجم و محرک های آن تجدید نظر کنند. امروز دیگر مخاطبان بیشتر علاقمند هستند تا با کمترین زمان بهترین منفعا را از ارتباط خود بدست آورند. فیلم ها، عکس ها، نوشته ها و حتی سخن های تبادل شده در کانال های ارتباطی ممیزی می شود و پاداش آنچه دارای محتوای مناسب است تکرار و توجه است. تنبیه ارتباط بدون ارزش محتوایی، بی توجهی است همانطور که هنوز بعد از قرن ها مرتبا کتاب خدا با پیام های پر محتوای الهی سلطان راهنمای انسان هاست و تکرار ابیات حافظ، فردوسی و سعدی در دنیا نشان دهنده نفوذ یک عمق محتوای زیبا در اندیشه انسان هاست.

چالش امروز دست اندرکاران حوزه ارتباطات تولید محتوای دارای محرک های قوی است به طوری که در کمترین زمان، بیشترین محتوا را در جذاب ترین حالت ممکن ارائه کنند و فرم این بسته های محتوایی باید متناسب با ابزارهای انتقال پیام رایج نظیر شبکه های اجتماعی باشد.

۲۷ اردیبهشت روز ارتباطات نامیده شده و در این روز به کسانی که در این عرصه تلاش و کوشش می کنند و از حاصل زحمت خود آگاهی به مردم هدیه می دهند قدردانی می شود و شاید یادآوری رسالت سخت در این عرصه است که آنچه می سازند دارای محتوای مناسب، صادق و پر ارزش باشد.

مجتبی نظری، معاون ارتباطات گروه خودروسازی سایپا

401

46 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار